Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Nepomáhejte při nehodě účastníkům OH, vyzvaly pekingské úřady

Pekingské úřady vydaly nařízení, aby v případě dopravní nepomáhali sportovcům, kteří se do města brzy budou sjíždět kvůli připravovaným Zimním olympijským hrám.

zoh-peking
Obyvatelé Pekingu mají zakázáno pomáhat olympionikům. / Zdroj: iSport

Kontroverzní nařízení bylo vydáno z obavy o rozšíření nákazy koronavirem, která se právě v Číně rozšířila jako první.

Prohlášení pekingského dopravního úřadu citovala agentura DPA: „Držte si prosím v případě dopravní nehody bezpečný odstup a nedostaňte se do kontaktu s vozem a osobami v něm. Při nehodě, které patří k olympiádě, vyčkejte na profesionální záchranáře“.

Na ZOH ještě přísnější bublina jak na LOH

Zimní olympijské hry začínají v únoru. Podobně jako o rok odložené Letní olympijské hry, které se odehrály uplynulé léto v Japonsku, se budou konat v uzavřené bublině.

Podle nestranných pozorovatelů zde přitom mají platit mnohem přísnější opatření, jak v případě LOH, což naznačuje i tato událost.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Norská olympijská výprava si z Pekingu odváží 16 zlatých medailí, čímž se stala vůbec nejúspěšnější výpravou těchto Olympijských her. 

Olympiáda

Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu drží nelichotivý rekord. Zahajovací ceremoniál sledoval rekordně nízký počet diváků.

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží mílovými kroky, slavností zahájení je na pořadu dne už 4. února. Vzhledem k tomu uzrál čas na...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama