Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

ZOH: Peking válcuje Tokio, pohodlí postelí se stalo virálem

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her se staré rány znovu otevírají.

zoh-postel
Postele na ZOH jsou přesným opakem postelí na LOH. / Zdroj: Sport.cz

Za smutné poohlédnutí se postaral příspěvek olympioničky Summer Britcherové, která bude reprezentovat USA na sáňkách. Sedmadvacetiletá sportovkyně uvedla, že postele na ZOH jsou naprosto dokonale pohodlné a dají se polohovat dálkovým ovládáním. K tomu pak natočila video, jak se tetelí blahem pod ultra měkoučkými pokrývkami a umístila to na sociální síť Tik Tok.

Postele na LOH v Tokiu byly vyrobeny z lepenky a umělé hmoty a záda z nich prý bolela ještě týden po návratu domů. Umělé matrace způsobovaly také odřeniny či lehké popáleniny.

Postele sloužily dobrý účelům?

Pořadatelé se hájili tím, že postele byly vyrobeny s ohledem na udržitelnost. Bylo v plánu, že postele se po LOH zrecyklují, jak to s nimi však nakonec bylo známo není.

Dalším důvodem pro volbu papírové lepenky jakožto hlavního materiálu pro výrobu postelí pak byla snaha o to udržet olympioniky na distanc ostatních lidí. Pořadatelé se údajně snažili, aby se sportovci vyvarovali postelovým eskapádám, které jsou pro tyto akce příznačné. Jak ovšem dokázalo jedno z videí, postele v pohodě vydržely i skákání jako na trampolíně, k tomuto účelu tak nenapomohly.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Norská olympijská výprava si z Pekingu odváží 16 zlatých medailí, čímž se stala vůbec nejúspěšnější výpravou těchto Olympijských her. 

Olympiáda

Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu drží nelichotivý rekord. Zahajovací ceremoniál sledoval rekordně nízký počet diváků.

Olympiáda

Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží mílovými kroky, slavností zahájení je na pořadu dne už 4. února. Vzhledem k tomu uzrál čas na...

Olympiáda

Pekingské úřady vydaly nařízení, aby v případě dopravní nepomáhali sportovcům, kteří se do města brzy budou sjíždět kvůli připravovaným Zimním olympijským hrám.

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama