Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Rusko potvrdilo zájem o pořádání EURO 2028 nebo EURO 2032, i přestože bylo vyloučeno z mezinárodního fotbalu

Tohle se zdá poměrně drzé. Rusko se i přes holý fakt, že bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeno z mezinárodního fotbalu, dál hlásí na místo pořadatelské země EURO 2028 nebo EURO 2032.

uefa
Zdroj: Daily Sabah

V současné chvíli mají zákaz všechny ruské kluby a národní týmy a to jak ve FIFA tak i v UEFA turnajích/soutěžích. Ani to však Ruskou fotbalovou federaci (RFU) nepřimělo stáhnout kandidaturu na mužské EURO pro roky 2028 a 2032.

Tuto informaci přinesl deník Sport Bible s odkazem na původní zprávu Sport Express. Účast potvrdil samotný člen výkonného výboru RFU Sergei Anokhin.

Další uchazeči o pořádání EURO 2028

O možnost pořádat EURO 2028 se dále uchází Anglie, Skotsko, Wales, Severní Irsko a Irsko, které by evropský fotbalový svátek rády uspořádaly společně. Dalším kandidátem je Turecko.

Termín pro podání přihlášek končí dnes. Seznam všech kandidátů bude uveřejněn v dubnu. Pořadatel bude UEFA vybrán příští rok v září.

Číst
Italská policie se zbraněmi v ruce zadržela fotbalistu, jednalo se o omyl
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Serena Williamsová se po 14 měsících trápení konečně dopracovala výhry, místo dalšího útoku ne mety nejvyšší však naznačila možný konec.

Hokej

Jaromír Jágr je aktivní v různých internetových diskuzích. Nedávno reagoval na smělý příspěvek jednoho z draftovaných hráčů a nyní si "došlápl" na fanouška s...

Fotbal

Fotbalový útočník Mohamed Buya Turay se nedostavil na svou svatbu. Musel plnit povinnosti spojené s jeho angažmá v Malmö.

Basket

Pětiletá basketbalová nadvláda Tomáše Satoranského končí. Basketbalistou roku se stal Jan Veselý.

Hokej

Alexandr Salák strhl poprask na sociálních sítích kvůli způsobu, jakým léčí své problémy se zády. K problému přizval šamana.

Fotbal

Lionel Messi v poslední době nepodává takové výkony, na něž jsme byli zvyklí za dob, kdy hájil dres Barcelony, přesto se mu však povedl...

Reklama