Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Záruba se osobně omluvil za Ku-klux-klan. Co na to Klok?

Český hokejový komentátor Robert Záruba je známý mnoha legendárními hláškami, jednou z nich se pochlubil i během olympijských her.

robert-zaruba-ku-klux-klan
Robert Záruba se omluvil Lukáši Klokovi. / Zdroj: Extra.cz

V jednom z okamžiků při zápase mezi Českem a Švýcarskem nazval obranný pár Klok – Knot Ku-klux-klanem: „Včera jsem k tomuto příměru použil nevhodný termín, za který se oběma hráčům omlouvám. Tak jak jsem jej vyslovil neměl zaznít, ale je to přímý přenos, už to nejde vzít zpátky“.

Název americké rasistické skupiny se samozřejmě nelíbil části hokejové veřejnosti, Záruba se proto rozhodl k osobní omluvě.

Záruba se omluvil

Za svá slova se Robert Záruba omluvil už v sobotu, před startem duelu Česko versus Rusko. O den později se potom zašel omluvit také Lukáši Klokovi přímo na trénink (na kterém druhý ze zainteresovaných hráčů, Knot, chyběl).

„Řeč na to padla. Říkal jsem mu, že jsem v pohodě, že člověk někdy v přímém přenosu řekne něco a myslí to jinak, než to vyzní. Nemám mu to za zlé, úplně v pohodě. Nezlobím se na něj za to. To se stává, věřím, že to lidi pochopí. Kluci mi poslali nějaké fotky, nějaké srandy. Já jsem pro každou srandu a zasmáli jsme se tomu. Jedeme dál“.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Číst
Česko má za sebou úspěšný vstup na MS v hokeji
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Jeden z nejpopulárnějších českých komentátorů Robert Záruba na začátku jednoho z největších letošních sportovních svátků má problémy s hlasivkami. 

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama