Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

ZOH: Nejvíc zlatých medailí získalo Norsko, Česko nejhorší od roku 1994

Norská olympijská výprava si z Pekingu odváží 16 zlatých medailí, čímž se stala vůbec nejúspěšnější výpravou těchto Olympijských her. 

zoh2022-medaile
Norsko se stalo nejúspěšnější výpravou na ZOH 2022. / Zdroj: Seznam.cz

Česko na ZOH 2022 získalo 1 zlatou a 1 bronzovou medaili, což je nejhorší výsledek od roku 1994, kdy žádnou medaili nezískali.

Za dvěma cennými kovy stojí dvě české ženy. Zlato vybojovala Ester Ledecká na snowboardu, bronz potom Martina Sáblíková v rychlobruslení.

Na dvě medaile dosáhlo i Slovensko

Se stejným počtem medailí skončilo Slovensko a Belgie. Naši východní sousedé si vysloužili bronz z hokejového turnaje a zlato jim přivezla slalomářka Petra Vlhová.

Alespoň jednu medaili získali sportovci ze 29 účastnických zemí. Z toho 24 států získalo zlatou medaili.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Druhou nejúspěšnější zemí po Norsku se stali Němci (12 zlatých, 10 stříbrných a 5 bronzových medailí), třetí potom Čína (9-4-2).

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu drží nelichotivý rekord. Zahajovací ceremoniál sledoval rekordně nízký počet diváků.

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží mílovými kroky, slavností zahájení je na pořadu dne už 4. února. Vzhledem k tomu uzrál čas na...

Olympiáda

Pekingské úřady vydaly nařízení, aby v případě dopravní nepomáhali sportovcům, kteří se do města brzy budou sjíždět kvůli připravovaným Zimním olympijským hrám.

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama