Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Nelichotivý rekord: Zahajovací ceremoniál ZOH v USA sledovalo jen minimum diváků

Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu drží nelichotivý rekord. Zahajovací ceremoniál sledoval rekordně nízký počet diváků.

zoh
Nizozemci se bojí špionáže. / Zdroj: Anadolu Agency

Server Yahoo! Sports uvedl, že zahajovací ceremoniál ZOH v Pekingu 2022 v USA sledovalo pouze 16 milionů diváků, což je vůbec nejméně v historii.

Dosavadní nelichotivý rekord držely Zimní olympijské hry v Calgary 1988, jejichž zahajovací ceremoniál v USA sledovalo pouze 20,1 milionu diváků.

Čísla jsou velmi mizerná i v porovnání s ZOH v Pchjongčchangu, kdy úvodní ceremoniál sledovalo o 43% lidí více. Celkem se jednalo o 28,3 diváků, což je i vzhledem k časovému posunu velice úctyhodné číslo.

Skokový úbytek diváků na ZOH

Malý zájem o zahajovací ceremoniál je pochopitelně předzvěstí malého zájmu o samotné olympijské disciplíny. Ve čtvrtek si je naladilo pouze 7,7 amerických diváků, přičemž v roce 2018 to bylo 16 milionů a v roce 2014 20 milionů diváků.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Na malém zájmu amerických diváků se výrazně podílel fakt, že OH se pořádají ve znepřátelené Číně. Čínské Olympijské hry ostatně bojkotují i američtí politici.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Norská olympijská výprava si z Pekingu odváží 16 zlatých medailí, čímž se stala vůbec nejúspěšnější výpravou těchto Olympijských her. 

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží mílovými kroky, slavností zahájení je na pořadu dne už 4. února. Vzhledem k tomu uzrál čas na...

Olympiáda

Pekingské úřady vydaly nařízení, aby v případě dopravní nepomáhali sportovcům, kteří se do města brzy budou sjíždět kvůli připravovaným Zimním olympijským hrám.

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama