Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

V Pekingu se uskutečnila zkouška na slavnostní zahájení ZOH

Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží mílovými kroky, slavností zahájení je na pořadu dne už 4. února. Vzhledem k tomu uzrál čas na to vyzkoušet slavnostní ceremoniál pro zahájení ZOH.

zoh-peking
Obyvatelé Pekingu mají zakázáno pomáhat olympionikům. / Zdroj: iSport

Zkouška slavnostního ceremoniálu na ZOH 2022 se uskutečnila o víkendu a podle agentury ČTK se ho účastnilo přibližně 4000 lidí.

Zahajovací ceremoniál se stejně jako při Letních olympijských hrách 2008 bude odehrávat na stadionu pojmenovaném „Ptačí hnízdo“. Slavností zahájení bude probíhat před zraky lidí, ale kvůli koronaviru bude zkráceno na přibližně 100 minut.

Zahajovací ceremoniál na ZOH v rukou zkušeného mistra

Slavnostní ceremoniál má na starost Čang I-mou. Právě on se postaral i o ceremoniál před 14 lety. Režisér ceremoniálu přislíbil, že tentokrát se při sestavování choreografie pustil zcela jiným směrem. Velkým příslibem je, že olympijský oheň by se měl zapálit způsobem, který v minulosti ještě nebyl k vidění.

Protože Čína se obává koronaviru a k pandemii přistupuje s tzv. „nulovou“ tolerancí, v hledišti při zahájení nesmí být žádní zahraniční fanoušci. Lístky budou k dispozici pouze určeným skupinám lidí, jejich výběr však není jasný.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Norská olympijská výprava si z Pekingu odváží 16 zlatých medailí, čímž se stala vůbec nejúspěšnější výpravou těchto Olympijských her. 

Olympiáda

Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu drží nelichotivý rekord. Zahajovací ceremoniál sledoval rekordně nízký počet diváků.

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Pekingské úřady vydaly nařízení, aby v případě dopravní nepomáhali sportovcům, kteří se do města brzy budou sjíždět kvůli připravovaným Zimním olympijským hrám.

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Lotyšský gólman Elvis Merzlikins si během rozhovoru pro server sportacentrs.com postěžoval na kvalitu hotelu, v němž jsou s jeho týmem ubytovaní.

Motosport

Pilot Formule 1 Charles Leclerc nemůže prolomit prokletí, které se ho drží v jeho rodné zemi. 

Atletika

Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Olympijských her ukončila kariéru.

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Hokej

Jiří Hrdina na sociální síti Twitter rozpoutal debatu na téma "gólová znělka českého hokejového týmu", respektive "hodí se taková znělka pro oslavu národního výběru"?

Fotbal

Brémy, za které nastupuje také český brankář Jiří Pavlenka, se vracejí do nejvyšší německé fotbalové ligy. Fanoušci to náležitě oslavili.

Reklama