Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036, jednalo by se o první OH v Africe

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom informoval egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi. 

egypt-vlajka
Egypt zvažuje kandidaturu na Letní olympijské hry 2036. / Zdroj: Paulturner-Michell

Pakliže by Egypt kandidaturu vyhrál, jednalo by se o první Olympijské hry pořádané na starém kontinentu, tedy v Africe. Jedná se o poslední trvale obydlený kontinent na světě, na kterém se Olympijské hry ještě neodehrály.

Egypťané by během LOH mohli využít nově naplánovaný komplex, který má v následujících letech vyrůst 45 kilometrů od hlavního města Káhiry. Tento projekt by měl přinést stadion pro 90 tisíc diváků, tenisové kurty, bazén o délce 50 metrů nebo sportovní halu.

Oficiální žádost Egypt ještě neposlal

Oficiální žádost Egypta o pořádání LOH 2036 ještě nebyla podána. Egyptští zástupci totiž musí vyřešit ještě některé technické, logistické a finanční nároky.

Thomas Bach, současný předseda MOV pořádání Olympijských her v Africe podporuje: „Když jsem začínal své funkční období (v roce 2013), tak jsem snil o tom, že za mé vlády bude Afrika hostit olympijské hry, ale to už bohužel nebude možné. Doufám, že do roku 2036 nebo 2040, kdy už nebudu ve funkci, nějaká africká země začne jednat s MOV o pořádání olympijských her“, nechal se slyšet v loni v listopadu.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Agentura Kjódo zveřejnila, že pořadatelé LOH v Tokiu na absenci diváků ušetřili přibližně miliardu dolarů, tj. asi 22,5 miliardy korun. 

Olympiáda

22. olympijské hry nám v Tokiu již skončily. Česká republika se umístila na celkem 18. místě v zisku medailí. Pojďme se za předchozími LOH...

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl,...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama