Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská přistála ve Varšavě

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl, aby se nemusela vracet do Běloruska, kde by ji hrozili poměrně velké nebezpečí.

Cimanouska přistála ve Varšavě
Cimanouska přistála ve Varšavě | zdroj: irozhlas.cz

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská měla v Tokiu konflikt s vedením běloruské výpravy. Původně měla ihned odletět do Běloruska a podle vyjádření k tomuto odletu neměla sdělovat jakékoli informace. Atletka ale věděla, že pokud se vrátí do Běloruska, hrozí ji při nejmenším vězení. Z tohoto důvodu zavolala ještě na letišti v Tokiu místní policii, která ji pomohla ochránit a čekalo se, zda někde získá politické či humanitární vízum. Mezi nabízejícími se zeměmi byla i Česká republika. Cimanouská nakonec získala vízu v Polsku.

Ciamnouská přistála ve Varšavě

Ciamnouská přistála ve Varšavě | zdroj: irozhlas.cz

Let do Polska

Na letišti v Tokiu letěla společně s Polskou diplomacií na letiště do Vídně, kde později nastoupila na letadlo do Varšavy. Původně se plánovalo, že poletí přímo do Varšavy, avšak na internet unikly informace o itineráři její cesty. Z tohoto důvodu se nakonec let musel změnit, aby proběhl bez problémů a bez obav o bezpečnost atletky. Za sportovkyní přijede také její manžel, který rovněž od Polska obdržel humanitární vízum.

Další Bělorusové se přidávají

Příběh atletky není rozhodně ojedinělý. Další sportovci z Běloruska se z Tokia do vlasti nevrátí. Mají strach o svoji bezpečnost i životy. Uvidíme, zda tento „běloruský exodus“ bude pokračovat ve vyšších obrátkách, nebo se nakonec bude jednat spíše o hrstku sportovců, kteří ale mají oprávněný strach o své životy.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Šéf IIHF Luc Tardif oznámil, že Rusko a Bělorusko se nebude moci zúčastnit ani následujícího Mistrovství světa v hokeji.

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Nizozemský olympijský výbor vyzval sportovce, kteří se chystají reprezentovat svou zemi na OH v Pekingu, aby si s sebou nebrali mobily ani počítače. Vláda...

Olympiáda

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom informoval egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama