Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

22. olympijské hry nám v Tokiu již skončily. Česká republika se umístila na celkem 18. místě v zisku medailí. Pojďme se za předchozími LOH ohlédnout a zopakovat si úspěchy našich sportovců! A že se bylo na co koukat, Česko získalo 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile!

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021
LOH 2021: zdroj: zahranici.hn.cz

Bronzoví účastníci her

Bronz Česko získalo v atletice, kanoistice a v šermu. V atletice se o bronzovou medaili postaral Vítězslav Veselý, který soutěžil v hodu oštěpem. V kanoistice bral bronz dvojkajak, když Josef Dostál a Radek Šlouf získali na 1 000 m bronz. Překvapením je ale šerm, kde bronz vybojoval Alexander Choupenitch. Na medaili ze šermu čekalo Česko 113 let!

 • Hod oštěpem – Vítězslav Veselý
 • Kanoistika – Josef Dostál/ Radek Šlouf
 • Šerm – Alexander Choupenitch
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Alexander Choupenitch | zdroj: isport.blesk.cz

Stříbrní účastníci her

Z letních her v Tokiu si česká výprava odváží celkem čtyři stříbrné medaile. Jedna z nich je opět z atletiky, konkrétně z hodu oštěpem mužů. Zde se vedle bronzového Veselého postavil na druhé místo další Čech, Jakub Vadljech.

Z kanoistiky, konkrétně vodního slalomu so odvezl stříbro Lukáš Rohan. Ve sportovní střelbě, konkrétně v trapu zazářil David Kostelecký svým druhým místem. Poslední stříbrnou medaili pak získala tenistka Markéta Vondroušová, která v olympijském turnaji nestačila pouze na Švýcarku Bencic.

 • Hod oštěpem – Jakub Vadlejch
 • Kanoistika – Lukáš Rohan
 • Střelba – David Kostelecký
 • Tenis – Markéta Vodnroušová
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Lukáš Rohan | zdroj: ispor.blesk.cz

Zlatí účastníci her

Konečně se dostáváme ke zlatým sportovcům české výpravy! Mezi zlaté reprezentanty se zařadil Lukáš Krpálek v judu. Stejně jako před pěti lety, i letos, tentokrát navíc v těžší kategorii, získal zlato pro Českou republiku. V rámci vodního slalomu se nakonec na první místo probojoval také Jiří Prskavec.

Další zlatou vybojoval Jiří Lipták, a to ve střelbě mužů v trapu! Česká republika tak obsadila první i druhé místo v této disciplíně. Poslední zlatá medaile je pak v rukou Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové, které dokázaly zvítězit v olympijském turnaji ve čtyřhře.

 • Judo – Lukáš Krpálek
 • Vodní slalom – Jiří Prskavec
 • Střelba – Jiří Lipták
 • Tenis – Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Lukáš Krpálek | zdroj: idnes.cz

Neúspěchy na olympiádě

Olympiáda se naopak příliš nepovedla českým oštěpařkám. Ani jedna nepostoupila do finále, a tak našim největším úspěchem na letošních hrách bylo 14. místo Barbory Špotákové. Za poměrně velký neúspěch lze považovat také plážový volejbal. Bohužel, ženský pár díky koronaviru do turnaje vůbec nezasáhl. Mužský pár sice díky COVIDU vynechal pouze jediný zápas, na postup to ale bohužel nestačilo.

Číst
Nizozemci se kvůli možné špionáži na OH vzdají mobilů a počítačů

Sportovní lezení se vůbec poprvé objevilo na olympiádě. Od Adama Ondry se medaile tak nějak čekala, skončil „až“ na 6. místě. Na jednu stranu je to obrovská škoda, na druhou se jedná o skvělý úspěch, který zase trošku více zprofanoval tento sport.

Zklamání může panovat také u tenistek. Však Petra Kvitová vypadal z turnaje hned ve druhém kole, dále se nakonec nedostala ani Karolína Plíšková, ani Barbora Krejčíková. Ze singlového ženského turnaje se možná čekalo trošku více, než „pouze“ stříbro Vondroušové.

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Adam Ondra | zdroj: isport.blesk.cz

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom informoval egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi. 

Olympiáda

Agentura Kjódo zveřejnila, že pořadatelé LOH v Tokiu na absenci diváků ušetřili přibližně miliardu dolarů, tj. asi 22,5 miliardy korun. 

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl,...

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama