Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

22. olympijské hry nám v Tokiu již skončily. Česká republika se umístila na celkem 18. místě v zisku medailí. Pojďme se za předchozími LOH ohlédnout a zopakovat si úspěchy našich sportovců! A že se bylo na co koukat, Česko získalo 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile!

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021
LOH 2021: zdroj: zahranici.hn.cz

Bronzoví účastníci her

Bronz Česko získalo v atletice, kanoistice a v šermu. V atletice se o bronzovou medaili postaral Vítězslav Veselý, který soutěžil v hodu oštěpem. V kanoistice bral bronz dvojkajak, když Josef Dostál a Radek Šlouf získali na 1 000 m bronz. Překvapením je ale šerm, kde bronz vybojoval Alexander Choupenitch. Na medaili ze šermu čekalo Česko 113 let!

 • Hod oštěpem – Vítězslav Veselý
 • Kanoistika – Josef Dostál/ Radek Šlouf
 • Šerm – Alexander Choupenitch
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Alexander Choupenitch | zdroj: isport.blesk.cz

Stříbrní účastníci her

Z letních her v Tokiu si česká výprava odváží celkem čtyři stříbrné medaile. Jedna z nich je opět z atletiky, konkrétně z hodu oštěpem mužů. Zde se vedle bronzového Veselého postavil na druhé místo další Čech, Jakub Vadljech.

Z kanoistiky, konkrétně vodního slalomu so odvezl stříbro Lukáš Rohan. Ve sportovní střelbě, konkrétně v trapu zazářil David Kostelecký svým druhým místem. Poslední stříbrnou medaili pak získala tenistka Markéta Vondroušová, která v olympijském turnaji nestačila pouze na Švýcarku Bencic.

 • Hod oštěpem – Jakub Vadlejch
 • Kanoistika – Lukáš Rohan
 • Střelba – David Kostelecký
 • Tenis – Markéta Vodnroušová
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Lukáš Rohan | zdroj: ispor.blesk.cz

Zlatí účastníci her

Konečně se dostáváme ke zlatým sportovcům české výpravy! Mezi zlaté reprezentanty se zařadil Lukáš Krpálek v judu. Stejně jako před pěti lety, i letos, tentokrát navíc v těžší kategorii, získal zlato pro Českou republiku. V rámci vodního slalomu se nakonec na první místo probojoval také Jiří Prskavec.

Další zlatou vybojoval Jiří Lipták, a to ve střelbě mužů v trapu! Česká republika tak obsadila první i druhé místo v této disciplíně. Poslední zlatá medaile je pak v rukou Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové, které dokázaly zvítězit v olympijském turnaji ve čtyřhře.

 • Judo – Lukáš Krpálek
 • Vodní slalom – Jiří Prskavec
 • Střelba – Jiří Lipták
 • Tenis – Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková
České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Lukáš Krpálek | zdroj: idnes.cz

Neúspěchy na olympiádě

Olympiáda se naopak příliš nepovedla českým oštěpařkám. Ani jedna nepostoupila do finále, a tak našim největším úspěchem na letošních hrách bylo 14. místo Barbory Špotákové. Za poměrně velký neúspěch lze považovat také plážový volejbal. Bohužel, ženský pár díky koronaviru do turnaje vůbec nezasáhl. Mužský pár sice díky COVIDU vynechal pouze jediný zápas, na postup to ale bohužel nestačilo.

Sportovní lezení se vůbec poprvé objevilo na olympiádě. Od Adama Ondry se medaile tak nějak čekala, skončil „až“ na 6. místě. Na jednu stranu je to obrovská škoda, na druhou se jedná o skvělý úspěch, který zase trošku více zprofanoval tento sport.

Zklamání může panovat také u tenistek. Však Petra Kvitová vypadal z turnaje hned ve druhém kole, dále se nakonec nedostala ani Karolína Plíšková, ani Barbora Krejčíková. Ze singlového ženského turnaje se možná čekalo trošku více, než „pouze“ stříbro Vondroušové.

České úspěchy na olympiádě v Tokiu 2021

Adam Ondra | zdroj: isport.blesk.cz

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Tokijské olympijské hry za sebou zavřely dveře už před pár měsíci, pachuť některých událostí však na patře zůstává. A v retrospektivě Zimních olympijských her...

Olympiáda

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom informoval egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi. 

Olympiáda

Agentura Kjódo zveřejnila, že pořadatelé LOH v Tokiu na absenci diváků ušetřili přibližně miliardu dolarů, tj. asi 22,5 miliardy korun. 

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl,...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama