Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Potvrzeno: Hráči z NHL na ZOH nepojedou!

Dlouho se o tom spekulovalo, teď se to stalo nezlomným faktem. Hráči NHL nebudou startovat na únorových ZOH v Pekingu.

nhl-zoh-nepojedou
Hráči NHL i přes kolektivní smlouvu na ZOH nemohou. Na vině je Covid-19. / Zdroj: CODE Sports

Informaci o tom, že hráči z NHL nebudou na ZOH, po dlouhodobých spekulacích potvrdilo vedení zámořské hokejové ligy NHL i hráčská asociace NHLPA.

Jako hlavní důvod pro toto rozhodnutí vedení NHL uvedlo koronavirus, konkrétně zatím neprobádaná varianta omikron, která je pro spoustu lidí velkým strašákem.

Kvůli koronaviru v této sezóně již bylo odloženo více než 50 zápasů NHL, v současné chvíli se v zámoří skoro nehraje.

Absence na ZOH kvůli Covidu

Komisionář NHL Gary Bettman v prohlášení uvedl: „NHL respektuje a obdivuje touhu hráčů NHL reprezentovat své země a účastnit se turnaje nejlepších. Čekali jsme tak dlouho, jak bylo možné, abychom učinili toto rozhodnutí a zároveň jsme zjišťovali všechny dostupné možnosti, jak umožnit našim hráčům zúčastnit se zimních olympijských her v roce 2022“.

NHL se nebude hrát až do 26. prosince s tím, že během Olympijských her by se zrušené zápasy měly dohrát.

Bettman dále uvedl: „Našim cílem je, a musí to tak zůstat, zodpovědně a bezpečně dokončit včas kompletní základní části a play-off Stanleyova poháru“

Nová kolektivní smlouva start hráčů na Zimních olympijských hrách povolovala, Covid-19 však posunu v hokejových kruzích nepřál.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Vedení NHL před startem finálové série Stanley Cupu mezi Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning informovalo o tom, že vítězové mají zakázáno cennou trofej...

Hokej

Cassidy, který byl v roce 2020 oceněný Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra NHL, byl "nezaměstnaný" pouhých 8 dní. 

Hokej

Komisionář zámořské hokejové soutěže NHL Gary Bettman uvedl, že ruští hokejisté se mohou zúčastnit draftu NHL.

Hokej

Jihlavského rodáka Davida Ritticha a jeho Nashville Predators překvapil bizarní gól. Predátoři na ledě Lavin nakonec stejně zvítězili.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama