Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Ruský útočník Malkin prodloužil smlouvu s Pittsburghem

Ruský útočník Jevgenij Malkin se po dlouhém napínání a těsně před blížícím se vstupem na trh s volnými hráči domluvil s Pittsburghem na podepsání smlouvy.

jevgenij-malkin-nhl
Jevgenij Malkin bude pokračovat v Pittsburghu. / Zdroj: NHL.com

Malkinův kontrakt bude trvat další 4 roky a přijde si během něj na 24,4 milionu dolarů.

Malkinovi v Pittsburghu končila čtyřletá smlouva, během níž si přišel na 76 milionů dolarů. V novém kontraktu tak došlo k výraznému ponížení finanční odměny.

Za výrazné snížení ceny nejspíše může Malkinova operace kolene, kterou podstoupil před uplynulou sezónou, a která ho stála 34 zápasů. Po návratu na led si však přesto dokázal připsat 41 kanadských bodů (20+22).

Malkin má na kontě tři Stanley Cupy

Elitní pětatřicetiletý centr s Pittsburghem vyhrál tři Stanley Cupy. Stalo se tak v roce 2009, 2016 a 2017.

Generální manažer Pittsburghu Ron Hextall pro nhl.com uvedl: „Jevgenij je generační talent, na kterého se bude vzpomínat jako na jednoho z nejlepších hráčů v historii NHL. Jeho hokejový životopis a individuální úspěchy jasně vypovídají o tom, jaký je hokejista. Jsme nadšeni, že pokračuje ve své úžasné kariéře v Pittsburghu“.

Číst
Salák léčí problémy se zády u šamana a vzbuzuje údiv u širokého publika
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Michalovi Kempnému v NHL skončil kontrakt s Washington Capitals a spekulovalo se, že se vrátí do Extraligy. Na to ovšem nedojde.

Hokej

Český hokejový útočník Dominik Kubalík nejspíše skončí v Chicagu Blackhawks a poputuje na listinu nechráněných volných hráčů.

Hokej

Vedení NHL před startem finálové série Stanley Cupu mezi Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning informovalo o tom, že vítězové mají zakázáno cennou trofej...

Hokej

Cassidy, který byl v roce 2020 oceněný Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra NHL, byl "nezaměstnaný" pouhých 8 dní. 

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Serena Williamsová se po 14 měsících trápení konečně dopracovala výhry, místo dalšího útoku ne mety nejvyšší však naznačila možný konec.

Hokej

Jaromír Jágr je aktivní v různých internetových diskuzích. Nedávno reagoval na smělý příspěvek jednoho z draftovaných hráčů a nyní si "došlápl" na fanouška s...

Fotbal

Fotbalový útočník Mohamed Buya Turay se nedostavil na svou svatbu. Musel plnit povinnosti spojené s jeho angažmá v Malmö.

Basket

Pětiletá basketbalová nadvláda Tomáše Satoranského končí. Basketbalistou roku se stal Jan Veselý.

Hokej

Alexandr Salák strhl poprask na sociálních sítích kvůli způsobu, jakým léčí své problémy se zády. K problému přizval šamana.

Fotbal

Lionel Messi v poslední době nepodává takové výkony, na něž jsme byli zvyklí za dob, kdy hájil dres Barcelony, přesto se mu však povedl...

Reklama