Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Odporu navzdory ? Olympijské hry si nepřeje většina Japonců

Start již jednou odložených olympijských her se kvapem blíží. Začátek letní olympiády je naplánován na 23. července, a to i přesto, že minimálně do 31. května je v Tokiu a osmi dalších prefekturách vyhlášen nouzový stav. Nedávný průzkum potvrdil narůstající skepsi ohledně olympijských her, jelikož pro zrušení akce je téměř 60% dotazovaných.

S pořádáním olympijských her nesouhlasí více než polovina Japonců. Zdroj:olympijskytym.cz
S pořádáním olympijských her nesouhlasí více než polovina Japonců. Zdroj:olympijskytym.cz

Zajímavé výsledky průzkumu

Výsledky průzkumu potvrzují trend, který je dlouhodobý. Pořádání her by zrušilo necelých 60% účastníků průzkumu, naopak čtvrtina z dotázaných si myslí, že by se olympiáda měla uskutečnit i navzdory zhoršující se epidemiologické situaci, ovšem bez přítomnosti diváků. Japonsko se nyní potýká již se čtvrtou vlnou koronaviru a prim v ní hrají především nakažlivé mutace. I tak si pak více než 12% dotázaných myslí, že by se hry měly uskutečnit i s přítomností diváků.

Průzkum se nezaměřoval pouze na názory obyvatelstva ohledně olympijských her, ale také na to, jak si podle nich vede tamní vláda se zvládáním současné situace. Celých 85% z nich si myslí, že postup očkování obyvatelstva je příliš pomalý a více než 70% tvrdí, že vláda při boji s pandemií zatím selhává. Jen jeden člověk z deseti pak nemá obavy s novými mutacemi koronaviru, které nyní Japonsko sužují. S vládou premiéra Jošihideho Sugy je pak spokojeno 41% občanů, negativní názor pak na něj vyjádřilo hned 47% dotázaných. O více než deset procent více než při průzkumu z předchozího měsíce.

Pořadatelé olympiády se již dříve rozhodli, že na nepříjemnou situaci v zemi a výskyt nových mutací koronaviru zareagují tím, že neumožní účastnit se her zahraničním divákům. Výsledky průzkumu zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó.

  Olympijská šampionka Wilsonová skončila v nemocnici kvůli Covid-19, i přestože byla očkovaná
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

22. olympijské hry nám v Tokiu již skončily. Česká republika se umístila na celkem 18. místě v zisku medailí. Pojďme se za předchozími LOH...

Olympiáda

Nejdříve byl koronavirus detekován u jednoho členů realizačního týmu. Posléze ale přišel druhý problém! Beach volejbalista Perušič je taktéž pozitivní, a co již může...

Fotbal

Katarský premiér Chálid bin Chalífa bin Abdalazíz Sání dnes oznámil, že na Mistrovství světa v Kataru, které se odehraje v roce 2022, budou mít...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama