Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Šílený finiš MotoGP v Rakousku ovládl Binder

Bláznivou MotoGP v Rakousku získal pro domácí značku jihoafrický motocyklista Brad Binder. Druhé vítězství v nejvyšší kubatuře si připsal především díky riskatní taktice v posledních kolech závodu.

MotoGP v Rakousku ovládl po šíleném závěru Brad Binder. Zdroj: corinspired.com
MotoGP v Rakousku ovládl po šíleném závěru Brad Binder. Zdroj: corinspired.com

Bláznivá Grand Prix Rakouska

Zbývala čtyři kola do konce závodu, když se na Red Bull Ringu spustil déšť. Hned pět jezdců z vedoucí skupiny závodníků se rozhodlo, že zajedou do boxů a vymění svou motorku s pneumatikami bez vzorků, za stroj s gumami do deště. Jediný jezdec, který se rozhodl riskovat a zastávku v boxu neabsolvovat byl Jihoafričan Brad Binder. A ačkoli bylo v posledních kolech jasně patrné, že jeho motocykl ztrácí kvůli hustému dešti přilnavost, nakonec dokázal dojet do cíle na prvním místě před skupinou pronásledovatelů. A to i přesto, že od komisařů dostal třísekundovou penalizaci za vyjetí mimo trať. Značka KTM se tedy mohla radovat z vítězství na domácím okruhu.

MotoGP 2021 – kompletní informace / TIPY / živé přenosy / program

Stupně vítězů poté doplnili jezdci na strojích Ducati. Pro druhou příčku si dojel Francesco Bagnia a třetí místo vybojoval Jorge Martin. Na virtuálních stupních vítězů byl při vjezdu do posledního kola i legendární Ital Valentino Rossi. Ovšem skvělý finiš jezdců s pneumatikami do deště jej nakonec odsunul až na osmou příčku. Průběžné vedení drží stále Ital Fabio Quartararo na stroji Yamaha, v Rakousku dojel sedmý. Na druhou příčku seriálu se probojoval skvělým výkonem Bagnia a stupně vítězů uzavírá Joan Mir se stejným bodovým ziskem jako Bagnia, tedy 134 bodů. Na vedoucího závodníka ztrácejí oba jezdci 47 bodů.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Valentino Rossi, světoznámý MotoGP závodník, oznámil, že na konci sezóny pověsí své motocyklové boty na hřebík.

Motosport

První místo na startovním roštu v nizozemském Assenu bylo vyhrazeno Mavericku Viňalesovi, který údajně podepsal s Aprilií a od příštího roku by měl opustit Yamahu. Viňales...

Motosport

Velká cena Katalánska se opět jela za přítomnosti diváků, domácí závodníci však trofej nad hlavu nezvedli.

Motosport

Velkou cenu Itálie poznamenala smrtelná nehoda mladičkého švýcarského jezdce Dupasquiera, závod MotoGP tak začínal minutou ticha.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama