Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Velkou cenu Itálie MotoGP vyhrál Quartararo, přinášíme postavení na prvních třech místech všech kubatur!

Velkou cenu Itálie poznamenala smrtelná nehoda mladičkého švýcarského jezdce Dupasquiera, závod MotoGP tak začínal minutou ticha.

quartararo-mugello-2021
Quartararo se stal vítězem na VC Itálie a upevnil svůj náskok na špičce šampionátu. / Zdroj: Ruetir

V královské kubatuře MotoGP si pro vítězství na Velké ceně Itálie dojel Fabio Quartararo. Na druhém místě dojel Oliveira, na třetím potom Mir.

Protože Bagnaia ve druhém kole spadl a v závodu nakonec nezískal ani jeden bod, Fabio Quartararo svým vítězstvím významně navýšil své vedení v čele Mistrovství silničních motocyklů.

Do závodu Moto2 se kvůli nehodě svého kamaráda rozhodl nenastoupit Thomas Lühti, který se místo toho vydal do nemocnice. Těsně před závodem však bylo oznámeno, že Dupasquier svým zraněním podlehl.

V čele závodu jsme prakticky po celou dobu viděli Raula Fernandeze, toho ovšem pár kol před koncem předjel Remy Gardner. Fernandez uhájil alespoň druhé místo, na třetím místě potom dojel Roberts. Ten byl ovšem zpětně penalizován a tak se na třetí místo závodu posunul Bezzecchi.

Závod Moto3 se kvůli těžké nehodě Dupasquiera rozhodl vynechat tým Prüstel GP, na startu tedy chyběl Ryusei Yamanaka. Závod vyhrál Dennis Foggia, na druhém místě skončil Jaume Masia a na třetím Gabriel Rodrigo. Český jezdec Filip Salač skončil na jedenácté pozici.

Zdroj: MotoGP

Číst
Madrid má zájem pořádat závody Formule 1
2 Komentářů

2 Comments

 1. Zase ja

  30. 5. 2021 at 21:50

  Prepáčte, opäť chyby v článku, to zase preberáte z nejakého zdroja?

  • Adam Novák

   31. 5. 2021 at 10:05

   Dobrý den, máte pravdu a velmi se omlouvám za chyby. Jak píšete, chyby vznikly převzetím informací ze špatného zdroje. Věřil jsem, že se jedná o věrohodné stránky, ale bohužel jsem se spletl. Po domluvě s majitelem webu budu informace o MotoGP napříště přebírat už pouze z oficiálních stránek MotoGP. Ještě jednou se omlouvám a věřím, že díky krokům, které jsme přijali, se již žádná chyba v článcích nebude opakovat. Pěkný den.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Motosport

Bláznivou MotoGP v Rakousku získal pro domácí značku jihoafrický motocyklista Brad Binder. Druhé vítězství v nejvyšší kubatuře si připsal především díky riskatní taktice v...

Motosport

Valentino Rossi, světoznámý MotoGP závodník, oznámil, že na konci sezóny pověsí své motocyklové boty na hřebík.

Motosport

První místo na startovním roštu v nizozemském Assenu bylo vyhrazeno Mavericku Viňalesovi, který údajně podepsal s Aprilií a od příštího roku by měl opustit Yamahu. Viňales...

Motosport

Marc Márquez byl před závodem velkým favoritem na výhru Velké ceny Německa, i navzdory zranění paže, které ho až do dnešních dní limitovalo. Předzápasové...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama