Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

Velkou cenu Katalánska vyhrál Oliveira, Salač závody nedojel

Velká cena Katalánska se opět jela za přítomnosti diváků, domácí závodníci však trofej nad hlavu nezvedli.

motogp-katalansko
Zdroj: ALI 2 day

Královská kubatura startovala trošku netradičně hned po jezdcích Moto3. Při nájezdu na startovní rošt upadl Jorge Martin, který proto startoval z boxové uličky a zařadil se na konec startovního roštu. Závodu se nezúčastnil Alex Rins, který si ve čtvrtek na kole přihodil zlomeninu prstu.

Pole position si vyjel Fabio Quartararo a to už popáté v řadě, první místo na startu však neobhájil a skončil na šestém místě. Velkou cenu Katalánska vyhrál Portugalec Miguel Oliveira, na druhém místě skončil Francouz Johann Zarco a na třetím Australan Jack Miller.

Také Moto 2 vyhrál Australan, tentokrát se však jednalo o Remy Gardnera. Na druhém a třetím místě dojeli domácí jezdci Raul Fernandez a Xavi Vierge (v tomto pořadí).

Čtěte: Aktuální výsledky Velké ceny Katalánska 2021

V režii domácích (Španělských) závodníků bylo také Moto 3. Závod vyhrál Sergio Garcia, druhý skončil Jeremy Alcoba. Tuto posloupnost přerušil pouze Deniz Öncü, který pochází z Turecka. Český závodník Filip Salač kvůli technickým problémům ze závodu odstoupil.

Zdroj: MotoGP

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Bláznivou MotoGP v Rakousku získal pro domácí značku jihoafrický motocyklista Brad Binder. Druhé vítězství v nejvyšší kubatuře si připsal především díky riskatní taktice v...

Motosport

Valentino Rossi, světoznámý MotoGP závodník, oznámil, že na konci sezóny pověsí své motocyklové boty na hřebík.

Motosport

První místo na startovním roštu v nizozemském Assenu bylo vyhrazeno Mavericku Viňalesovi, který údajně podepsal s Aprilií a od příštího roku by měl opustit Yamahu. Viňales...

Motosport

Marc Márquez byl před závodem velkým favoritem na výhru Velké ceny Německa, i navzdory zranění paže, které ho až do dnešních dní limitovalo. Předzápasové...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama