Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Legendární hokejový brankář Henrik Lundquist ukončil kariéru

Švédský reprezentant a dlouholetý NHL brankář Henrik Lundquist na svém twitterovém účtu oznámil konec své kariéry.

henrik-lundquist
Henrik Lundquist pověsil brusle na hřebík. / Zdroj: NHL.com

Jeden z nejlepších hokejových brankářů poslední doby, který celou svou NHL kariéru odehrál v dresu New York Rangers, měl v poslední době problémy se srdcem.

Kvůli zdravotním problémům Lundquist podstoupil operaci, při níž mu byla vyměněná srdeční chlopeň, rekonvalescence však neprobíhala podle plánu a legendární brankář tak vynechal celou minulou sezónu.

Lundquist na sklonku své hokejové kariéry byl vytrejdován do Washington Capitals, jejich dres však nikdy neoblékl. A ani neoblékne.

Henrik Lundquist – budoucnost je vzrušující

Lundquist poslední zápas odchytal v srpnu 2020 v play-off, které bylo ovlivněno koronavirovou pandemií. Ve své bohaté kariéře nikdy nezískal Stanley Cup, přesto mu však nelze upřít, že patříval k těm nejlepším.

„Dlouhých 30 let jsem zasvětil hokeji… nyní je čas na to začít novou kapitolu. Budoucnost je vzrušující“, napsala hokejová hvězda na svém twitterovém účtu. Své budoucí plány však více nerozvedla.

Číst
Stanley Cup nesmí do Ruska a Běloruska, usneslo se vedení NHL
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Vedení NHL před startem finálové série Stanley Cupu mezi Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning informovalo o tom, že vítězové mají zakázáno cennou trofej...

Hokej

Cassidy, který byl v roce 2020 oceněný Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra NHL, byl "nezaměstnaný" pouhých 8 dní. 

Hokej

Komisionář zámořské hokejové soutěže NHL Gary Bettman uvedl, že ruští hokejisté se mohou zúčastnit draftu NHL.

Hokej

Jihlavského rodáka Davida Ritticha a jeho Nashville Predators překvapil bizarní gól. Predátoři na ledě Lavin nakonec stejně zvítězili.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Reklama