Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Jednička draftu jde studovat. Letos Powera v NHL neuvidíme

Mluvilo se o tom již po skončení draftu. Owen Power, osmnáctiletý kanadský obránce a jednička letošního draftu, o rok odložil svůj vstup do zámořské soutěže. Power tak bude i v následující sezoně oblékat dres univerzity z Michiganu. Jeho rozhodnutí rozdělilo hokejové analytiky na dva tábory, které se nemůžou shodnout, zda-li jde o šťastné řešení.

Owen Power o rok odložil svůj vstup do NHL. Zdroj:digichat.info
Owen Power o rok odložil svůj vstup do NHL. Zdroj:digichat.info

Místo NHL studium

Pro doplnění kontextu toho, jak je tato situace zapeklitá, je třeba dodat, že osmnáctilého Owena Powera si z nejvyšší příčky letošního draftu vybralo Buffalo. Tedy tým, kterému se dlouhodobě nedaří a prochází již několikátou přestavbou kádru za posledních několik let. Právě Power měl být tváří nového Buffalo. To se však nestane. Nebo rozhodně ne letos. Power zůstává na univerzitě a NHL poprvé po patnácti letech neuvidí poslední jedničku draftu hned v následujícím ročníku. Ke stejné události došlo naposledy v roce 2006, kdy se ke stejnému kroku odhodlal Erik Johnson.

Výhodou Powera jistě bude, že se v příštím roce neobjeví v neznámém prostředí. Na univerzitě v Michiganu studoval již loni a odehrál zde 26 utkání s celkovou bilancí 16 bodů za tři branky a třináct asistencí. Že se neztratí ani v seniorském hokeji potvrdil na Mistrovství světa, kdy si připsal během turnaje tři asistence a pomohl Kanadě k zisku zlaté medaile. V Michiganu má však, zdá se, nedokončenou práci. V loňském roce se sice probojoval se svým týmem do play off, ovšem kvůli pozitivním testům na Covid byl tým z Michiganu diskvalifikován.

V univerzitní soutěži se tak můžeme těšit na unikátní situaci, kdy dres jednoho týmu budou oblékat hned čtyři hráčí, kteří byli v poslední dražbě talentů do NHL vybráni mezi prvními pěti. Kromě Powera totiž bude za Michigan hrát také útočník Kent Johnson, toho si z pátého místa vybral Columbus. Dále pak Luke Hughes, útočník, který se do Michiganu bude stěhovat právě letos a pak také Matthew Beniers, ten byl v draftu hned za Powerem a vybral si jej Seattle. Největší pozornost však na sebe z pochopitelných důvodů váže právě Power.

Číst
Slavný rapper "ojel" svou přítelkyni na zápase NHL, soutěž se snaží zbavit důkazů

Další rok mezi vrstevníky

Jak již bylo zmíněno, Power předvedl kvalitní výkon i na seniorském Mistrovství světa, což dává jasně zdát, že na dospělý hokej již v tomto útlém věku rozhodně má. Jeho tělesná konstituce je navíc na úrovni dospělých hráčů. Vždyť tento mladík měří téměř dva metry a váží přes sto kilo. I tak však bude následující rok nastupovat pouze proti vrstevníkům a více či méně stejně starým hráčům. A právě to je důvod, proč se spoustě expertů jeho rozhodnutí nejít do NHL již letos nelíbí. Dle mnohých to znamená, že Power ztratí rok, který mu po hráčské stránce nemůže nic dát. Pokud se chce ve své hře posunout, měl by už hrát proti nejlepším.

S tím však nesouhlasí druhý tábor expertů. Ti poukazují na to, že tým z Buffala je opět v přestavbě, což by znamenalo, že by byl na Powera, jakožto jedničku draftu, vyvíjen extrémní tlak, což by pro tak mladého hráče mohlo mít negativní důsledky pro další fázi jeho sportovní kariéry. Ať již souhlasíte s jedním či druhým názorem, jasné je, že Powera se NHL dočká nejdříve až za rok. Uvidíme, zda-li se mu po zlaté medaili z Mistrovství světa podaří vyhrát také prestižní univerzitní titul. Schopnosti a kvalitní spoluhráče na to rozhodně má.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Hokejisté Floridy na úterní zápas proti Vancouveru pozvali oblíbeného rappera Kodak Blacka. Jeho přítomnost několikrát oslavovali na kostce, nicméně s tím, co se stalo...

Hokej

Ruská ofensivní hvězda Alexander Ovečkin z Washingtonu, která nedávno vytvořila rekord 275 gólů vstřelených v přesilových hrách, se ztrapnila neskutečným zákrokem.

Olympiáda

Dlouho se o tom spekulovalo, teď se to stalo nezlomným faktem. Hráči NHL nebudou startovat na únorových ZOH v Pekingu.

Hokej

Tak na tenhle gól se bude vzpomínat ještě dlouho! Překvapil úplně každého, nejen brankáře!

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama