Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Jednička draftu jde studovat. Letos Powera v NHL neuvidíme

Mluvilo se o tom již po skončení draftu. Owen Power, osmnáctiletý kanadský obránce a jednička letošního draftu, o rok odložil svůj vstup do zámořské soutěže. Power tak bude i v následující sezoně oblékat dres univerzity z Michiganu. Jeho rozhodnutí rozdělilo hokejové analytiky na dva tábory, které se nemůžou shodnout, zda-li jde o šťastné řešení.

Owen Power o rok odložil svůj vstup do NHL. Zdroj:digichat.info
Owen Power o rok odložil svůj vstup do NHL. Zdroj:digichat.info

Místo NHL studium

Pro doplnění kontextu toho, jak je tato situace zapeklitá, je třeba dodat, že osmnáctilého Owena Powera si z nejvyšší příčky letošního draftu vybralo Buffalo. Tedy tým, kterému se dlouhodobě nedaří a prochází již několikátou přestavbou kádru za posledních několik let. Právě Power měl být tváří nového Buffalo. To se však nestane. Nebo rozhodně ne letos. Power zůstává na univerzitě a NHL poprvé po patnácti letech neuvidí poslední jedničku draftu hned v následujícím ročníku. Ke stejné události došlo naposledy v roce 2006, kdy se ke stejnému kroku odhodlal Erik Johnson.

Výhodou Powera jistě bude, že se v příštím roce neobjeví v neznámém prostředí. Na univerzitě v Michiganu studoval již loni a odehrál zde 26 utkání s celkovou bilancí 16 bodů za tři branky a třináct asistencí. Že se neztratí ani v seniorském hokeji potvrdil na Mistrovství světa, kdy si připsal během turnaje tři asistence a pomohl Kanadě k zisku zlaté medaile. V Michiganu má však, zdá se, nedokončenou práci. V loňském roce se sice probojoval se svým týmem do play off, ovšem kvůli pozitivním testům na Covid byl tým z Michiganu diskvalifikován.

V univerzitní soutěži se tak můžeme těšit na unikátní situaci, kdy dres jednoho týmu budou oblékat hned čtyři hráčí, kteří byli v poslední dražbě talentů do NHL vybráni mezi prvními pěti. Kromě Powera totiž bude za Michigan hrát také útočník Kent Johnson, toho si z pátého místa vybral Columbus. Dále pak Luke Hughes, útočník, který se do Michiganu bude stěhovat právě letos a pak také Matthew Beniers, ten byl v draftu hned za Powerem a vybral si jej Seattle. Největší pozornost však na sebe z pochopitelných důvodů váže právě Power.

  Legendární Chára nekončí! Upsal se newyorským Islanders!

Další rok mezi vrstevníky

Jak již bylo zmíněno, Power předvedl kvalitní výkon i na seniorském Mistrovství světa, což dává jasně zdát, že na dospělý hokej již v tomto útlém věku rozhodně má. Jeho tělesná konstituce je navíc na úrovni dospělých hráčů. Vždyť tento mladík měří téměř dva metry a váží přes sto kilo. I tak však bude následující rok nastupovat pouze proti vrstevníkům a více či méně stejně starým hráčům. A právě to je důvod, proč se spoustě expertů jeho rozhodnutí nejít do NHL již letos nelíbí. Dle mnohých to znamená, že Power ztratí rok, který mu po hráčské stránce nemůže nic dát. Pokud se chce ve své hře posunout, měl by už hrát proti nejlepším.

S tím však nesouhlasí druhý tábor expertů. Ti poukazují na to, že tým z Buffala je opět v přestavbě, což by znamenalo, že by byl na Powera, jakožto jedničku draftu, vyvíjen extrémní tlak, což by pro tak mladého hráče mohlo mít negativní důsledky pro další fázi jeho sportovní kariéry. Ať již souhlasíte s jedním či druhým názorem, jasné je, že Powera se NHL dočká nejdříve až za rok. Uvidíme, zda-li se mu po zlaté medaili z Mistrovství světa podaří vyhrát také prestižní univerzitní titul. Schopnosti a kvalitní spoluhráče na to rozhodně má.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Ikonický slovenský obránce Zdeno Chára bude i nadále působit v zámoří. Tentokrát se dohodl na roční smlouvě s New York Islanders, kde jeho kariéra...

Fotbal

Hvězda NHL David Pastrňák se po prodělaném letním hororu, kdy se svou švédskou partnerkou přišli o syna, vrací do normálního života. O víkendu byl...

Hokej

Švédský reprezentant a dlouholetý NHL brankář Henrik Lundquist na svém twitterovém účtu oznámil konec své kariéry.

Hokej

Schylovalo se k tomu již delší dobu, přesto je však tomu těžké uvěřit. Henrik Lundqvist, švédský brankář a legendární člen týmu New Yorku Rangers...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama