Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Ztracený ugandský sportovec byl nalezen, nyní je v rukou policie

Ugandský vzpěrač Julius Ssekitoleko, který se ztratil před několika dni z olympijské výpravy Ugandy, byl nalezen.

julius-ssekitoleko
Julius Ssekitoleko se nechtěl vrátit do své rodné země. / Zdroj: Eurosport

Jak jsme vás informovali v předešlém článku, Julius Ssekitoleko se ztratil z přípravného kempu jen několik hodin po příletu.

Dvacetiletý ugandský sportovec ve svém pokoji nechal všechny věci a také vzkaz, že se do své rodné země nechce vrátit. Problém byl v tom, že ghanskou výpravu doprovázela koronavirová nákaza i přestože všichni její členové měli být očkováni vakcínou Astra Zeneca. Proto Juliuse Ssekitoleka začala intenzivně hledat japonská policie. A byla úspěšná.

Mladý vzpěrač byl nalezen jen za pár dní a to ve 170 kilometrů vzdáleném městě Jokkaiči. Nyní ho vyslýchá policie, která chce především vědět, kde se za dobu svého útěku pohyboval a s kým jednal, aby tak případně podchytila nákazu koronavirem.

Na zmizení Juliuse Sseikitoleka se přišlo při pravidelném testování sportovců na koronavirus. Deportace do rodné Ugandy ho přitom velmi pravděpodobně nemine.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Box

Očkování proti Covid-19 už nějaký ten pátek rozděluje společnost. Jedni v něm vidí možnost ukončit pandemii, která nám kazí životy, druhý potom spiknutí a...

Atletika

Pořadatelé japonských Olympijských her opakovaně ubezpečovali vládu, že striktně dodržují covidový protokol, což byla jasná podmínka pro spuštění OH v zemi, která čelí stále...

Motosport

Velká cena Austrálie musela být kvůli nepříznivé pandemické situaci a s tím spojenými opatřeními zrušena.

Tenis

Bývalá tenisová hvězda ze Slovenska Dominika Cibulková čelí v posledních dnech náporu kritiky. Tu si vysloužila za to, že byla přednostně očkována na nemoc...

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Fotbal

Největší britská televizní a rozhlasová stanice BBC označila tým Manchester United za "odpad". Následně se trapas snažila vysvětlit.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Hokej

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán bude od nové sezóny trénovat švýcarské Lausanne.

Hokej

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr měl ve středu v dopoledních hodinách nehodu. Nehoda vypadala velmi vážně.

Reklama