Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Ztracený ugandský sportovec byl nalezen, nyní je v rukou policie

Ugandský vzpěrač Julius Ssekitoleko, který se ztratil před několika dni z olympijské výpravy Ugandy, byl nalezen.

julius-ssekitoleko
Julius Ssekitoleko se nechtěl vrátit do své rodné země. / Zdroj: Eurosport

Jak jsme vás informovali v předešlém článku, Julius Ssekitoleko se ztratil z přípravného kempu jen několik hodin po příletu.

Dvacetiletý ugandský sportovec ve svém pokoji nechal všechny věci a také vzkaz, že se do své rodné země nechce vrátit. Problém byl v tom, že ghanskou výpravu doprovázela koronavirová nákaza i přestože všichni její členové měli být očkováni vakcínou Astra Zeneca. Proto Juliuse Ssekitoleka začala intenzivně hledat japonská policie. A byla úspěšná.

Mladý vzpěrač byl nalezen jen za pár dní a to ve 170 kilometrů vzdáleném městě Jokkaiči. Nyní ho vyslýchá policie, která chce především vědět, kde se za dobu svého útěku pohyboval a s kým jednal, aby tak případně podchytila nákazu koronavirem.

Na zmizení Juliuse Sseikitoleka se přišlo při pravidelném testování sportovců na koronavirus. Deportace do rodné Ugandy ho přitom velmi pravděpodobně nemine.

  Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu musí opustit OH kvůli rasistickým poznámkám
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Atletika

Pořadatelé japonských Olympijských her opakovaně ubezpečovali vládu, že striktně dodržují covidový protokol, což byla jasná podmínka pro spuštění OH v zemi, která čelí stále...

Motosport

Velká cena Austrálie musela být kvůli nepříznivé pandemické situaci a s tím spojenými opatřeními zrušena.

Tenis

Bývalá tenisová hvězda ze Slovenska Dominika Cibulková čelí v posledních dnech náporu kritiky. Tu si vysloužila za to, že byla přednostně očkována na nemoc...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama