Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Atletika

Začátek LOH doprovází skandál, ztratil se ugandský sportovec

Pořadatelé japonských Olympijských her opakovaně ubezpečovali vládu, že striktně dodržují covidový protokol, což byla jasná podmínka pro spuštění OH v zemi, která čelí stále nepříznivým pandemickým podmínkám. Nyní se jim však ztratil mladý ugandský sportovec.

Julius-Ssekitoleko
Zdroj: Wiki Fox News

Julius Ssekitoleko v minulém měsíci získal dvě bronzové medaile na mistrovství Afriky a do Japonska přiletěl jako náhradník ve vzpírání do 67 kilogramů. Dvacetiletý mladík se měl příští úterý vracet do Ugandy, nyní se však po něm slehla zem.

Devítičlenná ugandská výprava do Japonska přiletěla měsíc před startem Olympijských her, aby se zdárně aklimatizovala na místní podmínky.

Jeden z členů byl po příletu pozitivní na Covid-19 a okamžitě se vrátil do své země. U dalšího člena se Covid-19 projevil až po vstupu do země a tak musel do povinné karantény. Všichni členové měli být očkováni vakcínou AstraZeneca a za sebou prý měli negativní PCR test.

Zajímavé je, že ke zmizení ugandského sportovce nedošlo poprvé. V roce 2018 se na Hrách Commonwealthu pohřešovalo šest reprezentantů, při olympijské kvalifikaci v Monaku potom jeden ragbista.

  Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu musí opustit OH kvůli rasistickým poznámkám
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Fotbal

Richarlison se v úvodním zápase Olympijských her v Tokiu 2021 blýsknul nádherným hatrickem, který stihl v úvodní polovině zápasu proti Německu. Svůj úspěch následně...

Olympiáda

Ugandský vzpěrač Julius Ssekitoleko, který se ztratil před několika dni z olympijské výpravy Ugandy, byl nalezen.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama