Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Atletika

Začátek LOH doprovází skandál, ztratil se ugandský sportovec

Pořadatelé japonských Olympijských her opakovaně ubezpečovali vládu, že striktně dodržují covidový protokol, což byla jasná podmínka pro spuštění OH v zemi, která čelí stále nepříznivým pandemickým podmínkám. Nyní se jim však ztratil mladý ugandský sportovec.

Julius-Ssekitoleko
Zdroj: Wiki Fox News

Julius Ssekitoleko v minulém měsíci získal dvě bronzové medaile na mistrovství Afriky a do Japonska přiletěl jako náhradník ve vzpírání do 67 kilogramů. Dvacetiletý mladík se měl příští úterý vracet do Ugandy, nyní se však po něm slehla zem.

Devítičlenná ugandská výprava do Japonska přiletěla měsíc před startem Olympijských her, aby se zdárně aklimatizovala na místní podmínky.

Jeden z členů byl po příletu pozitivní na Covid-19 a okamžitě se vrátil do své země. U dalšího člena se Covid-19 projevil až po vstupu do země a tak musel do povinné karantény. Všichni členové měli být očkováni vakcínou AstraZeneca a za sebou prý měli negativní PCR test.

Zajímavé je, že ke zmizení ugandského sportovce nedošlo poprvé. V roce 2018 se na Hrách Commonwealthu pohřešovalo šest reprezentantů, při olympijské kvalifikaci v Monaku potom jeden ragbista.

Číst
Zuzana Hejnová čeká miminko, ukončila kariéru
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Egypt projevil zájem o pořádání Letních olympijských her 2036. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom informoval egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi. 

Box

Očkování proti Covid-19 už nějaký ten pátek rozděluje společnost. Jedni v něm vidí možnost ukončit pandemii, která nám kazí životy, druhý potom spiknutí a...

Olympiáda

Běloruská atletka Cimanouská, která byla nucena opustit konání olympijských her nakonec přistála zdárně ve Varšavě. V Polsku by pak měla získat také politická azyl,...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Česko nezvládlo semifinálový zápas s Kanadou a v neděli si zahraje pouze o bronzové medaile.

Fotbal

Největší britská televizní a rozhlasová stanice BBC označila tým Manchester United za "odpad". Následně se trapas snažila vysvětlit.

Hokej

Česko zvládlo čtvrteční zápas s Německem a probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji. Večerní zápasy potom rozhodly také o jeho soupeři.

Hokej

Česko slaví obrovský úspěch. Probojovalo se do semifinále Mistrovství světa v hokeji, mají tedy jistotu, že si zahrají o medaile.

Hokej

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán bude od nové sezóny trénovat švýcarské Lausanne.

Hokej

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr měl ve středu v dopoledních hodinách nehodu. Nehoda vypadala velmi vážně.

Reklama