Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Box

Exhibice mezi youtuberem a bývalým šampionem skončila smírně

Na první pohled velmi zajímavá exhibice, na ten druhý nudná podívaná, která měla jediný účel, tedy vydělat peníze. Je asi jen na vás, jak se budete dívat na exhibici, která proběhla během včerejšího dne v Hard Rock Stadium na Floridě. V ringu se totiž potkali penzionovaný šampion Floyd Mayweather a youtuber Logan Paul.

Exhibice přinesla oběma aktérům slušné peníze. Zdroj:cbssports.com
Exhibice přinesla oběma aktérům slušné peníze. Zdroj:cbssports.com

Nerovní soupeři

Zatímco americký boxer má profesionální statistiky padesát vítězství a nula porážek, mladý youtuber Logan Paul se postavil do ringu teprve podruhé. A nevedl si vůbec špatně. Za zvláštních pravidel dokázal s bývalým šampionem udržet krok, či lépe, dokázal s ním vydržet v ringu celých osm kol. K fanoušky očekávanému knockoutu tedy nakonec nedošlo. Na první pohled však bylo evidentní, kdo třímá otěže zápasu v rukou. Bývalý profesionální boxer Mayweather vynikal především technikou úderů, která se, zdá se, ani po několika letech strávených ve sportovním důchodu neztratí.

Logan Paul měl sice na své straně výhodu v podobě o šestnáct kilo těžší hmotnosti a k dobru měl také patnáct centimetrů výšky, ovšem ani to mu příliš nepomohlo. Údery soupeře se často snažil blokovat tím, že se dostával do klinče a s většinou jeho úderů si Mayweather v klidu poradil. V zápase padlo celkem 73 kombinovaných úderů, většinu z nich vyslal na svého soupeře právě bývalý americký boxer. Zápas i tak však skončil remízou. Jinak vlastně ani skončit nemohl. Jednou ze zvláštností pravidel, kterou jsme zmiňovali výše, byl fakt, že na utkání nebyli přítomni rozhodčí, šlo čistě o exhibice, která neměla za účel najít vítěze.

Tip: kde sledovat MMA zápasy zdarma a bez spoždění

Za vším hledej peníze

Proč se tedy vůbec odehrál tento boxerský duel, na kterém ani nebyli rozhodčí ? Odpověď je snadná. Peníze. O ty šlo v první řadě. Logan Paul si za zápas připsal 250 tisíc dolarů a k tomu bonus v podobě 10% z vybrané částky, jenž za sledování zápasu zaplatili diváci u obrazovek. Pokud se vám to zdá hodně, vězte, že jeho soupeř je na tom ještě o mnoho lépe. Floyd Mayweather měl za zápas zaručeno hned deset milionů dolarů a 50% z částky, kterou zaplatili diváci u obrazovek.

I vzhledem k finanční stránce souboje se nelze divit, že někteří diváci v hale vyjádřili svou frustraci ze zápasu mohutným pískáním na konci duelu. Bylo totiž evidentní, že Mayweather rozhodně neboxuje na plný výkon a je si vědom, že z marketingového hlediska by nebylo dobré, kdyby zápas skončil po několika úderech. I přesto však měl pro svého soka po skončení utkání jen slova obdivu, když prohlásil, že se Paul držel skvěle a že nečekal, že bude takto dobrý. Je třeba zdůraznit, že Paulova schopnost absorbovat údery byla někdy až zarážející.

Bývalý český boxer Lukáš Konečný okomentoval počínání Floyda Mayweathera poměrně nelichotivě. Ve svém prohlášení řekl, že se ze strany Američana jedná už o příliš velké přáteláky. V podobném duchu se pak vyjádřil i Rudolf Kraj, který řekl, že pro box jako takový jsou tyto zápasu úplně o hov*ě. Že duel neměl co se týče sledovanosti taková čísla, jaká se očekávali, potvrzuje i novinář Dave Meltzer. Pro stanici Wrestling Observer Radio řekl, že počet předplatitelů tohoto duelu byl otřesný.

Oktagon 25: Kompletní informace / livestream / na koho vsadit

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Populární MMA zápasník Jiří "Denisa" Procházka se o víkendu chystá do akce, nikoliv však té zápasnické. Namísto toho navlékne kopačky a vyběhne hájit čest...

Box

V podstatě nic za miliony. Souboj neporaženého Floyda Mayweathera s youtuberem Loganem Paulem lidé čekali mnohem větší show, po zápase je tak fanoušci „ohodnotili“...

Box

Včera se uskutečnil boxerský zápas mezi Youtuberem Jake Paulem a velezkušeným bojovníkem MMA Benem Askrenem. A zápas měl nečekaný výsledek. Jake Paul vyhrát knocoutováním...

Box

Ne, to není vtip. Skutečně se chce Youtuber Jake Paul postavit Benovi Askrenovi, zkušenému bojovníkovi MMA, který mimo jiné reprezentoval i v rámci olympijských...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama