Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Motosport

VC Německa vyhrál Márquez, Salač poprvé startoval z pole position

Marc Márquez byl před závodem velkým favoritem na výhru Velké ceny Německa, i navzdory zranění paže, které ho až do dnešních dní limitovalo. Předzápasové predikce, vycházející z jeho neskutečných dosavadních výsledků na okruhu, nakonec potvrdil.

marc-marquez
Zdroj: Autosport

Marc Márquez na Sachsenringu stál na stupínku vítězů po jedenácté v řadě (z toho 8× v královské kubatuře) a potvrdil tak svoji nadvládu nad touto tratí.

Na druhém místě dojel portugalský jezdec Miguel Oliveira, třetí místo si potom zasloužil Fabio Quartararo.

Moto 2 byla ve znamení australsko-španělsko-italských jezdců, kdy na prvním místě skončil Remy Gardner, na druhém Aron Canet a na třetím Marco Bezzecchi.

Čti také: MotoGP 2021 – kompletní informace / TIPY / živé přenosy

Z pohledu českého fanouška však byla mnohem zajímavější Moto 3, kde ze svého prvního pole position startoval náš jezdec Filip Salač. Bohužel nadějné umístění na roštu nepřetavil ani v pódium a ani v body. O první místo přišel už v první zatáčce, kde ho předjel Toba. O dalších 20 kol byl Salač mimo desítku a nakonec i mimo patnáctku, aby nakonec ze závodu odstoupil kvůli technickým problémům.

Moto 3 nakonec vyhrál Španěl Pedro Acosta, druhé místo patřilo Japoncovi Kalto Tobovi a třetí místo Italovi Dennisu Foggiovi.

Zdroj: MotoGP

Reklama. Posunutím pokračujte.
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Motosport

Velká cena Katalánska se opět jela za přítomnosti diváků, domácí závodníci však trofej nad hlavu nezvedli.

Motosport

Velkou cenu Itálie poznamenala smrtelná nehoda mladičkého švýcarského jezdce Dupasquiera, závod MotoGP tak začínal minutou ticha.

Motosport

Z pohledu českých fanoušků je největší událostí právě uplynulé Velké ceny Francie pořadí ve třídě Moto 3, kde jako druhý dojel český závodník Filip...

Motosport

Dnes byl na programu třetí závodu seriálu motocyklových závodů MotoGP. Včerejší kvalifikace dopadly zajímavě, proto se mnoho zraků upíralo právě k dnešním závodům. Jak...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama