Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Ovečkin ruský výběr na MS neposílí, bude řešit smlouvu

Ruský kanonýr a kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin neposílí výběr své země na hokejovém Mistrovství světa. Trenéru Braginovi se omluvil s tím, že kromě doléčení několika menších zranění, která utrpěl během zápasů play off, musí dořešit podpis nové smlouvy, jelikož jeho dlouhodobý kontrakt letošním rokem končí.

Alexandera Ovečkina čeká podpis nové smlouvy. Zdroj:sbnation.com
Alexandera Ovečkina čeká podpis nové smlouvy. Zdroj:sbnation.com

Dlouhodobá smlouva a obrovské peníze

Ovečkina draftoval z prvního místa v roce 2004 Washington s vyhlídkou, že to bude právě ruský hráč, který se stane tváří klubu a dotáhne ho k vytouženému Stanley cupu. Veškeré naděje, které do Ovečkina Washington vkládal, nakonec došla naplnění. Po vstupním nováčskovském kontraktu, který trval tři roky, během nichž si Ovečkin přišel na více než 11 milionů dolarů, podepsal ruský bohatýr se svým zaměstnavatelem do té doby nevídanou smlouvu.

V lednu 2008 pronikla do médií informace, že kapitán Washingtonu podepsal novou smlouvu na dlouhých třináct sezon s celkovým výdělkem 124 milionů dolarů. Snaha Washingotnu udržet si svou hvězdu byla zřejmá, přesto se spoustu fanoušků obávalo, jestli kvůli dlouhodobému kontraktu neztratí ruský snajpr motivaci. Obavy však byly plané. Před třemi lety se konečně Washington dočkal a kapitán Ovečkin mohl zvednou nad hlavu slavný Stanley cup.

Ovečkin v roli nechráněného volného hráče ?

Zmiňovaná smlouva vyprší útočníkovi na konci letošní sezony. Již před play off a vlastně během celé sezony se debatovalo, kdy Ovečkin podepíše novou smlouvu. Sám kapitán se však vyjádřil, že je pro něj prioritní úspěch týmu v play off a smlouvu bude řešit až později. Washington však stejně jako loni a před dvěma lety z play off vypadl již v prvním kole a téma Ovečkinovi nové smlouvy je tedy opět na stole.

V první řadě je třeba říci, že pokud Rus podepíše novou smlouvu, téměř se stoprocentní jistotou to bude s Washingtonem. Nedá se předpokládat, že po všem, co Washington a Ovečkin pro sebe navzájem udělali, by se kanonýr nyní, dost možná na sklonku své kariéry, chystal změnit dres. O tom, jak pevné vazby spolu vedení a útočník mají, nejlépe svědčí fakt, že Ovečkin stejně jako při podpisu dlouhodobého kontraktu v roce 2008 nepošle na jednání o nové smlouvě svého agenta, ale bude ji řešit s vedením osobně. Dříve se také hojně spekulovalo o variantě, že by Ovečkin po skončení smlouvy ukončil kariéru ovšem z náznaků lze vyčíst, že tato možnost s největší pravděpodobností nenastane.

  Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!

Možná nevyřčeným a trochu skrytým důvodem pro pokračování v kariéře lze spatřovat v Ovečkinově honbě za překonáním rekordu legendárního Wayne Gretzkyho. V letošním ročníku si ruský kanonýr připsal 24 zásahů a v historické tabulce střelců se posunul před Mikea Gartnera a Phila Esposita již na šesté místo. Na pátého Marcela Dionna ztrácí se svými 730 góly jedinou trefu. Rekordman Wayne Gretzky pak ční v tabulce na prvním místě s 894 přesnými zásahy.

Jedné historické tabulce by však v případě prodloužení smlouvy a dobré sezony mohl již příští rok Ovečkin kralovat. Letos si připsal celkem devět branek v početní výhodě a právě v této disciplíně by mohl za nedlouho přeskočit vedoucího Davea Andreychuka, ten jich má na kontě 274. Ovečkin i s letošním zápisem zatím 269.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Ikonický slovenský obránce Zdeno Chára bude i nadále působit v zámoří. Tentokrát se dohodl na roční smlouvě s New York Islanders, kde jeho kariéra...

Fotbal

Hvězda NHL David Pastrňák se po prodělaném letním hororu, kdy se svou švédskou partnerkou přišli o syna, vrací do normálního života. O víkendu byl...

Hokej

Švédský reprezentant a dlouholetý NHL brankář Henrik Lundquist na svém twitterovém účtu oznámil konec své kariéry.

Hokej

Schylovalo se k tomu již delší dobu, přesto je však tomu těžké uvěřit. Henrik Lundqvist, švédský brankář a legendární člen týmu New Yorku Rangers...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama