Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Ovečkin ruský výběr na MS neposílí, bude řešit smlouvu

Ruský kanonýr a kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin neposílí výběr své země na hokejovém Mistrovství světa. Trenéru Braginovi se omluvil s tím, že kromě doléčení několika menších zranění, která utrpěl během zápasů play off, musí dořešit podpis nové smlouvy, jelikož jeho dlouhodobý kontrakt letošním rokem končí.

Alexandera Ovečkina čeká podpis nové smlouvy. Zdroj:sbnation.com
Alexandera Ovečkina čeká podpis nové smlouvy. Zdroj:sbnation.com

Dlouhodobá smlouva a obrovské peníze

Ovečkina draftoval z prvního místa v roce 2004 Washington s vyhlídkou, že to bude právě ruský hráč, který se stane tváří klubu a dotáhne ho k vytouženému Stanley cupu. Veškeré naděje, které do Ovečkina Washington vkládal, nakonec došla naplnění. Po vstupním nováčskovském kontraktu, který trval tři roky, během nichž si Ovečkin přišel na více než 11 milionů dolarů, podepsal ruský bohatýr se svým zaměstnavatelem do té doby nevídanou smlouvu.

V lednu 2008 pronikla do médií informace, že kapitán Washingtonu podepsal novou smlouvu na dlouhých třináct sezon s celkovým výdělkem 124 milionů dolarů. Snaha Washingotnu udržet si svou hvězdu byla zřejmá, přesto se spoustu fanoušků obávalo, jestli kvůli dlouhodobému kontraktu neztratí ruský snajpr motivaci. Obavy však byly plané. Před třemi lety se konečně Washington dočkal a kapitán Ovečkin mohl zvednou nad hlavu slavný Stanley cup.

Ovečkin v roli nechráněného volného hráče ?

Zmiňovaná smlouva vyprší útočníkovi na konci letošní sezony. Již před play off a vlastně během celé sezony se debatovalo, kdy Ovečkin podepíše novou smlouvu. Sám kapitán se však vyjádřil, že je pro něj prioritní úspěch týmu v play off a smlouvu bude řešit až později. Washington však stejně jako loni a před dvěma lety z play off vypadl již v prvním kole a téma Ovečkinovi nové smlouvy je tedy opět na stole.

V první řadě je třeba říci, že pokud Rus podepíše novou smlouvu, téměř se stoprocentní jistotou to bude s Washingtonem. Nedá se předpokládat, že po všem, co Washington a Ovečkin pro sebe navzájem udělali, by se kanonýr nyní, dost možná na sklonku své kariéry, chystal změnit dres. O tom, jak pevné vazby spolu vedení a útočník mají, nejlépe svědčí fakt, že Ovečkin stejně jako při podpisu dlouhodobého kontraktu v roce 2008 nepošle na jednání o nové smlouvě svého agenta, ale bude ji řešit s vedením osobně. Dříve se také hojně spekulovalo o variantě, že by Ovečkin po skončení smlouvy ukončil kariéru ovšem z náznaků lze vyčíst, že tato možnost s největší pravděpodobností nenastane.

Číst
Syn ruského oligarchy je novým trenérem Petrohradu

Možná nevyřčeným a trochu skrytým důvodem pro pokračování v kariéře lze spatřovat v Ovečkinově honbě za překonáním rekordu legendárního Wayne Gretzkyho. V letošním ročníku si ruský kanonýr připsal 24 zásahů a v historické tabulce střelců se posunul před Mikea Gartnera a Phila Esposita již na šesté místo. Na pátého Marcela Dionna ztrácí se svými 730 góly jedinou trefu. Rekordman Wayne Gretzky pak ční v tabulce na prvním místě s 894 přesnými zásahy.

Jedné historické tabulce by však v případě prodloužení smlouvy a dobré sezony mohl již příští rok Ovečkin kralovat. Letos si připsal celkem devět branek v početní výhodě a právě v této disciplíně by mohl za nedlouho přeskočit vedoucího Davea Andreychuka, ten jich má na kontě 274. Ovečkin i s letošním zápisem zatím 269.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Hokejisté Floridy na úterní zápas proti Vancouveru pozvali oblíbeného rappera Kodak Blacka. Jeho přítomnost několikrát oslavovali na kostce, nicméně s tím, co se stalo...

Hokej

Ruská ofensivní hvězda Alexander Ovečkin z Washingtonu, která nedávno vytvořila rekord 275 gólů vstřelených v přesilových hrách, se ztrapnila neskutečným zákrokem.

Olympiáda

Dlouho se o tom spekulovalo, teď se to stalo nezlomným faktem. Hráči NHL nebudou startovat na únorových ZOH v Pekingu.

Hokej

Tak na tenhle gól se bude vzpomínat ještě dlouho! Překvapil úplně každého, nejen brankáře!

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama