Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Lhal Kanga o svém věku ? Bývalý hráč Sparty čelí vyšetřování

Byl jedním z nejlepších pokud ne úplně nejlepším hráčem naší ligy. Jeho svérázné chování však donutilo vedení Sparty neprodloužit s ním smlouvu a tak se gabonský záložník Guélor Kanga musel z Letné pakovat. Nyní čelí vyšetřování, jelikož se zdá, že Kanga lhal jak o svém pravém jménu tak o svém věku.

Exsparťan Kanga čelí obvinění, že lhal o svém původu. Zdroj: sport.tn.nova.cz
Exsparťan Kanga čelí obvinění, že lhal o svém původu. Zdroj: sport.tn.nova.cz

Nesedí jméno ani věk

Celou aféru rozjel dokument od zástupců Demokratické republiky Kongo. V onom dokumentu se totiž tvrdí, že Kanga, údajně tedy gabonský reprezentant, by měl být ve skutečnosti reprezentantem Konga. Dále pak zástupci uvádí, že se fotbalista nejmenuje Guélor Kanga, což má středopolař na všech dokumentech, nýbrž Kiaku-Kiaku Kiangana a že se nenardoil 1. září 1990, což Kanga uvádí například i na svém instagramovém účtu, ale 5. října 1985. Znamenalo by to tedy, že Kanga je o pět let starší než uvádí v dokumentech.

Celý případ je o tom bizarnější, že Kanga reprezentoval Gabon již v šestačtyřiceti zápasech, ve dvou dokonce i proti Kongo. Z těchto dvou zápasů si Gabon odnesl čtyři body. Údajné důkazy o tom, že hráčův věk ani jméno není pravdivý, publikoval server African Sports Today, a dále pak byli citovány největšími sportovními deníky po celé Evropě. Jedním z hlavních důkazů by pak měl být fakt, že Kangovo matka zemřela již v roce 1986, tedy čtyři roky předtím, že na svět údajně přišel exsparťanský záložník.

Podpora z Bělehradu, smích ze Sparty

S podporou může v této situaci Kanga počítat především od svého současného zaměstnavatele. Cervena zvezda Bělehrad ústy svých zástupců výjádřila, že celou kauzu vnímá jako boj dvou národů o účast na Africkém poháru. Vyzdvihli také fakt, že Kanga hrál dříve v Rusku a v České republice a žádný problém se nevyskytl.

Zajímavá reakce pak přišla ze sparťanského tábora. Tam Kanga strávil několik měsíců během nichž se stal klíčovým hráčem, na kterého však nebyl spoleh. Vymýšlel chytré pasy a dával krásné góly, ovšem také dostával zbytečné karty a často sobeckým pojetím hry svému týmu spíše škodil. Ondřej Kasík, mluvčí letenského celku, se vyjádřil v tom smyslu, že Kangovo účinkování na Spartě je již u konce a tak celá kauza pro tým neznamená více než jen nějaké pobavení.

  Mario Balotelli oslavil gól před trenérem, který o něm řekl, že je "bez mozku"

Africké fotbalová konfederace a její donedávna prezident Constant Omari, se vyjádřila, že se případem bude zabývat speciální komise. Pokud vyšetřování dospěje k výsledku, že Kanga zfalšoval jak svůj věk, jméno a původ, hrozí, že Gabon bude vyloučen z následujícího ročníku Afrického poháru národů. Trestu by v tomto případě samozřejmě neunikl ani samotný exsparťanský záložník.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Právní zástupce záložníka glasgowského Rangers Glena Kamary varuje fanoušky skotského klubu před cestou do Prahy. Tvrdí, že jim může jít i o život! Klání...

Fotbal

Kauza Plavšič sice už pomalu utichla, to však neznamená, že by na ní Sparťanská kabina zapomněla. Dokazuje to video, které se objevilo na Youtube...

Fotbal

Srdjan Plavšič se po několika dnech mlžení konečně přiznal k tomu, že na Spartě neprodlouží. Situace je o to pikantnější, že jeho novým působištěm bude...

Fotbal

Srbský křídelník je jedním z posledních hráčů na pražské Letné, které přivedl italský stratég Andrea Stramaccioni. Pod bývalým trenérem Václavem Kotalem toho příliš nenahrál,...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama