Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Dva dny existence a konec! Superliga se rozpadá rychlostí blesku!

V neděli 18. dubna otřásla fotbalovým světem zpráva, že se 12 světových klubů dohodlo na vytvoření elitní souteže jen pro ně + pozvané. Jenže hráči a trenéři jednotlivých klubů se postupně začínají bouřit, odstoupit mělo k úterní půlnoci všech šest anglických klubů. Brzy by měli odstoupit také španělské celky Atlético Madrid a Barcelona.

Dva dny existence a konec! Superliga se rozpadá rychlostí blesku!
Dva dny existence a konec! Superliga se rozpadá rychlostí blesku! (zdroj: Londonnewstimes)

Soutěž, kterou mělo začít hrát jen 12 superklubů, měl šéfovat nejvyšší muž Realu Madrid Florentino Peréz. Ten několikrát prohlásil, že důvodem pro založení, je jakási záchrana fotbalu. Většina fanoušků a lidí, kteří jsou s fotbalem spojeni, si ale mysleli opak. Kritika se valila ze všech stran. Dokonce i od hráčů z klubů, kteří měli v souteži participovat. Například liverpoolský univerzál James Milner prohlásil toto: „Nelíbí se mi to ani trochu a doufám, že ke vzniku té soutěže nedojde.“ Na sociálních sítích vyjádřili svůj nesouhlas také hráči Mancheseter United Bruno Fernandes a Marcus Rashford.

Fotbalisté i trenéři si stěžovali, že o záměrech svých šéfů vůbec nevěděli. Báli se, že tento nápad ohrozí jejich kariéry. UEFA a FIFA důrazně oznámily, že vyloučí všechny hráče a trenéry z jejich domácích i evropských souteží. Znemožnily by i jejich nástup za reprezentaci. Přestože se nápad s největší pravděpodobností nezrealizuje, tak kluby, které v souteži oznámily svou účast, budou čelit sankcím od UEFA. Teď jen záleží, jestli budou finanční nebo zda-li jim budou odebrány body či účást v evropských pohárech.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Trenér Jaroslav Šilhavý uveřejnil oficiální nominaci pro EURO 2020. Na soupisce najdeme tři brankáře, osm obránců, deset záložníků a čtyři útočníky.

Fotbal

Jeden z nejlepších fotbalistů všech Diego Maradona zemřel na podzim minulého roku za velmi podivných okolností. Původně byla jeho smrt prezentována jako přirozená, nyní...

Fotbal

Srdjan Plavšič se po několika dnech mlžení konečně přiznal k tomu, že na Spartě neprodlouží. Situace je o to pikantnější, že jeho novým působištěm bude...

Fotbal

Je to již několik týdnů, co dvanáct předních evropských klubů oznámilo vznik nové Superligy. Prakticky tentýž časový úsek je to také od toho, kdy...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama