Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Situace se pro Kladno komplikuje! 2 prohry a jede se do Jihlavy!

Po dvojnásobné porážce se vysněný postup zpět do extraligy pro partu okolo Jaromíra Jágra výrazně zkomplikoval. Teď se navíc jede hrát na legendární Horácký stadion do Jihlavy. Rytíři navíc poznali nepoznané. Na domácím ledě prohráli před finálem pouze jednou. 16. září.

Situace se pro Kladno komplikuje! 2 prohry a jede se do Jihlavy!
Situace se pro Kladno komplikuje! 2 prohry a jede se do Jihlavy! (zdroj: isport)

Jágrův krvavý šrám a prohra v prodloužení

Ani dvojnásobný počet střel, které Kladno vyslalo na bránu Maxima Žukova, jim nebyl nic platný. Prvních patnáct minut úvodní třetiny bylo, alespoň z hlediska skóre, velmi vyrovnaných. Utkání ólově otevřel jihlavský Vítěžslav Brož, na jeho branku odpověděl až v 31. minutě kladenský Marek Račuk. Do vedení se kladenští Rytíři dostali o dvě minuty později, kdy se do situace 2 na 1 dostal Patrik Machač s Šimonem Jelínkem, a první jmenovaný zavěsil. Tento stav však nevydržel přiliš dlouho, protože v 37. minutě odpověděl jihlavský Havránek.

Sedm minut do třetí třetiny poslal Rytíře do vedení legendární Tomáš Plekanec a kladenští fanoušci už si mohli myslet, že je hotovo. To by ovšem nesměl jihlavský zadák Jan Strejček vybruslit mezi kruhy a trefit koutoč bekhendem přímo pod víko. Utkání šlo tedy do prodloužení, ve kterém po necelých dvou minutách rozhodl Lichanec.

SOS! Druhá prohra…

Po první třetině utkání jasně vedla Jihlava po brankách Bukače a Pekra, mimochodem bývalého hráče Kladna. V šestadvacáté minutě snížil po nahození z rohu útočného pásma mladík Šimon Jelínek. Koncem druhé třetiny však navýšil náskok týmu z Vysočiny Jiránek a 10 minut před koncem zapečetil výhru Havránek.

Kladenští Rytíři ale neřeší jen problém dvou proher na domácím ledě. Po sobotní prohře musel slovenského brankáře Košarišťana nahradit dvaadvacetiletý Adam Brízgala, který 6 týdnů nechytal. Nerozehranost na něm byla znát a ani kladenská defenziva ho příliš nepodpořila.

Rytíři budou teď muset oba zápasy bezpodmínečně vyhrát, aby se jim jejich sen o postupu nerozplynul. A predikce o tom, že Jihlava je bez šance a postup spadne do klína Kladnu, se ukázaly jako nesmyslné.

 

Reklama. Posunutím pokračujte.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Jakubu Voráčkovi se v sobotním duelu s Pittsburghem podařilo pokořit hranici 500 asistencí v nejslavnější hokejové soutěži světa! Na tuto metu dosáhl jako teprve...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama