Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Voráček dosáhl na 500 asistencí v NHL!

Jakubu Voráčkovi se v sobotním duelu s Pittsburghem podařilo pokořit hranici 500 asistencí v nejslavnější hokejové soutěži světa! Na tuto metu dosáhl jako teprve čtvrtý Čech v historii kanadsko-americké NHL! Pokud zvládne ještě minimálně 11 asistencí, což by se mu mělo povést v příštích týdnech, přeskočí v historické tabulce českých hokejistů bývalého útočníka Tampy či Ottawy Václava Prospala.

Voráček dosáhl na 500 asistencí v NHL!
Voráček dosáhl na 500 asistencí v NHL! (zdroj: nhl.com)

Reprezentační útočník v letošní sezoně stihl již 12 asistencí, ke kterým přidal 3 branky, v 18 zápasech. Jednatřicetiletý útočník zaznamenal 500. asistenci v polovině druhé třetiny, když se jako druhý asistér podílel na třetí brance Philadelphie. Bohužel jeho Flyers stejně nakonec prohráli na ledě Tučnáků 3:4.

Tabulce českých asistérů v NHL samozřejmě vévodí Jaromír Jágr, který se pyšní 1155 apřesnámi přihrávkami. Druhou příčku zaujímá další kladeňák, Patrik Eliáš, který dokázal nasbírat 617 asistencí. A na bronzové příčce je již zmíněný Propsal, který má o pouhých 10 nahrávek více než Voráček. Zrzavé křídlo Flyers si v NHL připsalo již 710 bodů, což ho řadí na 9. příčku v kanadském bodování mezi Čechy.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Po dvojnásobné porážce se vysněný postup zpět do extraligy pro partu okolo Jaromíra Jágra výrazně zkomplikoval. Teď se navíc jede hrát na legendární Horácký...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama