Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Nezařazené

Jak se daří Čechům v NHL

V současné době máme za sebou téměř polovinu NHL. Je proto nejvyšší čas se podívat na to, jak se daří českým hráčům v rámci NHL. Koho tipujete, že zrovna vévodí tabulkám v rámci kanadsko-americké NHL a který z nich je momentálně nejlepší?

Jak se daří Čechům v NHL
Jak se daří Čechům NHL | zdroj: thehockeywritters.com

Útočníci

Jak se daří českým útočníkům v rámci NHL? Nejdříve si sestavme tabulku pěti nejlepších českých střelců.

  • David Pastrňák
  • Dominik Kubalík
  • Ondřej Palát
  • Martin Nečas
  • Jakub Vrána

Toto je v současné době pět nejlepších střelců v NHL za Českou republiku. Pastrňák za Boston Bruins dosud v této sezoně odehrál 12 zápasů. Za tuto dobu ale stihl dát devět gólů, a na devět gólů také přihrál. V hodnocení +/- má na ledě + 6 bodů a řadí se tak rozhodně mezi platné hráče Bostonu.

Druhým střelcem z Čechů je Dominik Kubalík z týmu Chicago Blackhawks. Ten odehrál za tento tým v letošní sezoně celkem 23 zápasů, v nich se mu podařilo osmkrát skórovat a celkem desetkrát na gól přihrát. Ve statistikách +/- si drží skóre +1.

Třetím nejlepším českým hráčem je Ondřej Palát. Ten nastupuje za St. Louis Blues a v letošní sezoně nastoupil ke dvaceti zápasům. V nich se mu povedlo vstřelit devět gólů a na sedm nahrát. Celkově tak zatím posbíral 16 bodů a v bodování +/- si drží příjemných +2.

Jak se daří Čechům v NHL

Ondřej Palát | zdroj: thehockeywritters.com

Na čtvrtém místě se řadí mladý kanonýr z Caroliny, Martin Nečas. Ten v jejich dresu odehrál letos 19 utkání a spíše nahrává, než střílí. Přeci jen nasbíral již 12 asistencí ale pouze tři góly. V bodování +/- si ale drží skvělých +9 bodů!

Naši pětici nejlepších střelců pak uzavírá Jakub Vrána z Washingtonu. Ten má na svém kontě 20 odehraných zápasů a celkem posbíral 14 bodů. Sedm gólů a sedm asistencím má na svém kontě Vrána. V bodování +/- si drží plus sedm bodů.

Brankáři

Pokud se podíváme na maskované muže v brankovišti, čeká nás příjemné překvapení. V současné době je nejlepším brankářem NHL Petr Mrázek. Nastoupil ale pouze ke čtyřem zápasům, takže jsou jeho statistiky hodně zkreslené.

Mnohem pravidelněji ale nastupuje Vítek Vaneček za Washington Capitals. Ten odchytal celkem 17 zápasů a drží si statistiku 2,81 gólu na zápas. Jeho úspěšnost se tak blíží 91 %! Rozhodně se řadí mezi opory Washingtonu.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Jak se daří Čechům v NHL

Vítek Vaněček | zdroj: NHL.com

Třetím brankářem v rámci České republiky je David Rittich. Ten za tým Calgray Flames odchytal hned deset utkání a jeho statistika je 2,92 gólů na zápas. Jeho celková statistika, resp. účinnost je 90,4 %. Neodchytal sice nejvíce utkání, přesto je skvělé, že si drží tyto statistiky.

Obránci

V NHL nemáme příliš hrajících obránců. Nejvíce bodů má v současné době Filip Hronek hrající za Red Wings. Sice dokázal nahrát na deset gólů, jeho statistiky +/- jsou ale – 8 bodů, což není lichotivá statistika.

O poznání lépe si vede Jan Rutta. Ten odehrál dvacítku zápasů, nahrál na pět gólů a může se pyšnit skvělou statistikou +/-, kde dokázal nasbírat +10 bodů. Podobnou statistiku má také tvrďák Radko Gudas hrající za Floridu.

Nováčci

Pravidelně hrajícího nováčka Česká republika v NHL má taky. Je jím Jakub Zbořil, který dokázal v 17 zápasech asistovat na čtyři branky. Ve statistikách +/- si pak drží kladnou hodnotu +2 body. Snad se brzy prosadí i nováčci Martin Kaut a David Kaše.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Jako jediný český zástupce se fotbalová Slavia probojoval do jarní části evropských pohárů. Po kontroverzním druhém utkání na půdě skotského Rangers postoupila do čtvrtfinále,...

Hokej

Boston získal do svého týmu velmi zvučnou posilu! Z Buffala k Bruins míří útočník Taylor Hall. O něj mělo zájem hned několik klubů NHL,...

Basket

Koncept supertýmu, který má ve své sestavě dva až tři špičkové hráče, je, zdá se, přežitek. V NBA se zformoval tým, který má ve...

Reklama