Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Švédsko volá SOS do zámoří, hráči z NHL však přijet nehodlají

Švédsko, které v posledních letech MS v hokeji hned několikrát vyhrálo, a které do tohoto šampionátu vstupovalo jako jeden z hlavních favoritů na zisk zlatých medailí, volá SOS!

svedsko-vs-dansko
Švédsko na tomto MS prohráli s Dánskem. / Zdroj: IIHF

Dva zápasy, dvě prohry, navíc s velice slabými týmy (Dánsko a Bělorusko) odhalilo, že tenhle výběr Tre Kronor má velké trhliny. Švédové se na nelichotivý vývoj šampionátu snažili zareagovat pozvánkami do zámoří, žádná z tamních hvězd však nepřijede (alespoň zatím).

Pozvánka do zámoří mířila konkrétně k hvězdnému duu Bäckström – Hagelin z Washingtonu, kterému vystavil stopku Patrňákův Boston. Podle švédské televize SVT Bäckström pozvání odmítl kvůli nutnosti doléčit si zranění kyčle, o odmítnutí Hagelina však žádné bližší informace nepřinesla.

Aby toho nebylo málo, v zápase s Běloruskem se Švédům zranil útočník Klingberg, který má na kontě několik startů v NHL za Winnipeg Jets. Švédové tak musí lepit z materiálu, který si na Mistrovství světa v hokeji 2021 původně přivezli, což je pro švédskou veřejnost úplně děsivá představa. Národní výběr Švédska je ve své domovině tepán za nekvalitní předváděné výkony, dost možná více, než je národní tým Česka probírán u nás doma.

Číst
Trotz do Jets? Pivovar ho láká na pivo zdarma
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Výběr České republiky se i přes dobrý vstup do zápasu nechalo porazit. Se Švédskem padl po výsledku 5:3.

Hokej

Byla to situace tak typická pro všechny přihlížející. Ovečkinův krajan Sergej Kuznětsov se v útočném pásmu soupeře rozhlížel, komu by mohl naservírovat přihrávku. U...

Hokej

Na pulty amerických supermarketů se dostávají těstoviny s názvem "Pasta" a obrázkem Davida Pastrňáka, kterému se právě "Pasta" přezdívá.

Hokej

7.9.2011. Den, který zasáhl nejen hokej, ale celý profesionální sport. A to globálně. Včera to bylo přesně deset let, co spadlo letadlo s celým...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama