Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

EURO 2020 vyhrála Itálie po velkém dramatu

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

Italie-vitez-euro-2020
Zdroj: Japantimes

Itálie se s Anglií utkala ve Wembley, tedy na jejím domácí půdě. Angličané hráli před téměř plnými ochozy a zkraje to bylo také dost slyšet. Už ve druhé minutě si na centr na kraj malého vápna naběhl Luke Shaw a poslal svou rodnou zemi do vedení. Anglie byla i nadále aktivní, nevypracovala si však žádnou opravdovou šanci.

V druhém poločase se aktivita Anglie pomalu vytrácela a více ze hry měli Italové. Ti se do brány často tlačili vyloženě na sílu, protože defensiva Anglie držela velmi dobře. V 67. minutě se však v nastalém chaosu z dorážky trefil Bonucci a bylo srovnáno.

Po inkasovaném gólu se Anglie opět herně zvedla a začala se tlačit do útoku, nebylo to však moc platné. Italové byli nebezpečnější, měli více střel na bránu, i větší držení míče. Zápas se nakonec dostal do nastavení, kde jsme viděli plus minus stejný průběh hry, ovšem bez gólů.

Penaltový rozstřel potom přinesl velmi zajímavou volbu trenéra Angličanů. Gareth Southgate do nominace vybral Rashforda, Saku a Sancha, které by většina trenérů nejspíš nevybrala jak kvůli jejich nízkému věku, tak kvůli tomu, že do hry přišli chvíli předtím. A právě tato nominace se Anglii nejspíše vymstila.

Ačkoliv šli Angličané ve druhém kole penaltového rozstřelu do vedení po neúspěšném pokusu Belottiho, nakonec prohráli. Všichni tři výše zmiňovaní mladíci totiž svou penaltu neproměnili.

Nakonec se sluší říci, že zápas vyhrál tým, který byl lepší.

Číst
Nejstarší profesionální fotbalista na světě (54 let) podepsal novou smlouvu
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Fotbal

Druhý semifinálový zápas EURO 2020 mezi Anglií a Dánskem doprovází ohromná kontroverze.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Fotbal

Zápas mezi Mali a Tuniskem na Africkém poháru národů se změnil ve frašku po neuvěřitelných verdiktech hlavního sudího.

Fotbal

Cristiano Ronaldo je skvělým útočníkem, každý ovšem už tak nějak tuší, že dozadu se mu „tahat“ nechce. Jak špatné to s ním v tomto...

Fotbal

Měl být společně s Lionelem Messim hlavní tváří Barcelony. Schopnosti na to rozhodně měl. Jenže brazilský útočník Coutinho se v katalánském klubu nechytil a...

Fotbal

Před pár dny potvrdil trenér Arsenalu Michael Arteta, že je připraven posílit svůj kádr i za cenu vyšší částky, kterou bude muset za nákup...

Reklama