Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

EURO 2020 vyhrála Itálie po velkém dramatu

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

Italie-vitez-euro-2020
Zdroj: Japantimes

Itálie se s Anglií utkala ve Wembley, tedy na jejím domácí půdě. Angličané hráli před téměř plnými ochozy a zkraje to bylo také dost slyšet. Už ve druhé minutě si na centr na kraj malého vápna naběhl Luke Shaw a poslal svou rodnou zemi do vedení. Anglie byla i nadále aktivní, nevypracovala si však žádnou opravdovou šanci.

V druhém poločase se aktivita Anglie pomalu vytrácela a více ze hry měli Italové. Ti se do brány často tlačili vyloženě na sílu, protože defensiva Anglie držela velmi dobře. V 67. minutě se však v nastalém chaosu z dorážky trefil Bonucci a bylo srovnáno.

Po inkasovaném gólu se Anglie opět herně zvedla a začala se tlačit do útoku, nebylo to však moc platné. Italové byli nebezpečnější, měli více střel na bránu, i větší držení míče. Zápas se nakonec dostal do nastavení, kde jsme viděli plus minus stejný průběh hry, ovšem bez gólů.

Penaltový rozstřel potom přinesl velmi zajímavou volbu trenéra Angličanů. Gareth Southgate do nominace vybral Rashforda, Saku a Sancha, které by většina trenérů nejspíš nevybrala jak kvůli jejich nízkému věku, tak kvůli tomu, že do hry přišli chvíli předtím. A právě tato nominace se Anglii nejspíše vymstila.

Ačkoliv šli Angličané ve druhém kole penaltového rozstřelu do vedení po neúspěšném pokusu Belottiho, nakonec prohráli. Všichni tři výše zmiňovaní mladíci totiž svou penaltu neproměnili.

Nakonec se sluší říci, že zápas vyhrál tým, který byl lepší.

  Matka Cristiana Ronalda řekla, že Cristiano Jr. je lepším hráčem, než byl ve stejném věku jeho otec
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Fotbal

Druhý semifinálový zápas EURO 2020 mezi Anglií a Dánskem doprovází ohromná kontroverze.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama