Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

EURO 2020 vyhrála Itálie po velkém dramatu

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

Italie-vitez-euro-2020
Zdroj: Japantimes

Itálie se s Anglií utkala ve Wembley, tedy na jejím domácí půdě. Angličané hráli před téměř plnými ochozy a zkraje to bylo také dost slyšet. Už ve druhé minutě si na centr na kraj malého vápna naběhl Luke Shaw a poslal svou rodnou zemi do vedení. Anglie byla i nadále aktivní, nevypracovala si však žádnou opravdovou šanci.

V druhém poločase se aktivita Anglie pomalu vytrácela a více ze hry měli Italové. Ti se do brány často tlačili vyloženě na sílu, protože defensiva Anglie držela velmi dobře. V 67. minutě se však v nastalém chaosu z dorážky trefil Bonucci a bylo srovnáno.

Po inkasovaném gólu se Anglie opět herně zvedla a začala se tlačit do útoku, nebylo to však moc platné. Italové byli nebezpečnější, měli více střel na bránu, i větší držení míče. Zápas se nakonec dostal do nastavení, kde jsme viděli plus minus stejný průběh hry, ovšem bez gólů.

Penaltový rozstřel potom přinesl velmi zajímavou volbu trenéra Angličanů. Gareth Southgate do nominace vybral Rashforda, Saku a Sancha, které by většina trenérů nejspíš nevybrala jak kvůli jejich nízkému věku, tak kvůli tomu, že do hry přišli chvíli předtím. A právě tato nominace se Anglii nejspíše vymstila.

Ačkoliv šli Angličané ve druhém kole penaltového rozstřelu do vedení po neúspěšném pokusu Belottiho, nakonec prohráli. Všichni tři výše zmiňovaní mladíci totiž svou penaltu neproměnili.

Nakonec se sluší říci, že zápas vyhrál tým, který byl lepší.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Fotbal

Druhý semifinálový zápas EURO 2020 mezi Anglií a Dánskem doprovází ohromná kontroverze.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama