Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin připustil, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý, příště už ho nepodpoří

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

alexander-ceferin
Zdroj: TN.cz

EURO 2020 se odehrálo v celkem 11 hostitelských městech světa, kvůli čemuž musely všechny týmy i fanoušci cestovat. Odhlédneme-li od faktu, že kvůli tomu byla zbytečně zatěžována naše příroda, dostaneme se k dalším palčivým problémům.

Kvůli tomu, že se zápasy EURO 2020 hrály v Londýně, Glasgow, Amsterdamu, Kodani, Petrohradu, Seville, Mnichově, Baku, Římě, Bukurešti a Budapešti byl tento turnaj velmi nespravedlivý. Některé týmy za šampionát musely cestovat i více než 15 tisíc kilometrů, jiným týmům potom stačilo odcestovat pouze něco málo přes 1000 kilometrů.

Se vzdálenostmi, které týmy musely procestovat, se dále spojuje nepohodlí pro fanoušky. Pokud jste byli fanouškem například takového Švýcarska, za svými oblíbenci byste cestovali celkem 15 485 kilometrů. Přitom byste navštívili několik zemí, jurisdikcí a s tím spojených koronavirových opatření (včetně možné karantény) a tak dále  a tak podobně.

Čeferin k tomu uvedl: „Není to fair vůči fanouškům, kteří jeden den museli být v Římě a v příštích několika dnech zase v Baku, což je čtyři a půl hodiny letu. Museli jsme hodně cestovat, do zemí s různými zákony, různými měnami, zemí v Evropské unii i mimo Evropskou unii, takže to nebylo snadné“.

Na tomto místě je ovšem důležité uvést, že Čeferin vysoce kritizovaný formát EURO 2020 nevymyslel. Do funkce byl zvolený až v době, kdy již bylo o všem rozhodnuto. Hlavním propagátorem tohoto nápadu byl Michel Platini.

Číst
Cristiano Ronaldo řekl, že jeho nejlepší gól není lepší než sex s Georginou Rodriguez
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Fotbal

Zápas mezi Mali a Tuniskem na Africkém poháru národů se změnil ve frašku po neuvěřitelných verdiktech hlavního sudího.

Fotbal

Cristiano Ronaldo je skvělým útočníkem, každý ovšem už tak nějak tuší, že dozadu se mu „tahat“ nechce. Jak špatné to s ním v tomto...

Fotbal

Měl být společně s Lionelem Messim hlavní tváří Barcelony. Schopnosti na to rozhodně měl. Jenže brazilský útočník Coutinho se v katalánském klubu nechytil a...

Fotbal

Před pár dny potvrdil trenér Arsenalu Michael Arteta, že je připraven posílit svůj kádr i za cenu vyšší částky, kterou bude muset za nákup...

Reklama