Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin připustil, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý, příště už ho nepodpoří

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

alexander-ceferin
Zdroj: TN.cz

EURO 2020 se odehrálo v celkem 11 hostitelských městech světa, kvůli čemuž musely všechny týmy i fanoušci cestovat. Odhlédneme-li od faktu, že kvůli tomu byla zbytečně zatěžována naše příroda, dostaneme se k dalším palčivým problémům.

Kvůli tomu, že se zápasy EURO 2020 hrály v Londýně, Glasgow, Amsterdamu, Kodani, Petrohradu, Seville, Mnichově, Baku, Římě, Bukurešti a Budapešti byl tento turnaj velmi nespravedlivý. Některé týmy za šampionát musely cestovat i více než 15 tisíc kilometrů, jiným týmům potom stačilo odcestovat pouze něco málo přes 1000 kilometrů.

Se vzdálenostmi, které týmy musely procestovat, se dále spojuje nepohodlí pro fanoušky. Pokud jste byli fanouškem například takového Švýcarska, za svými oblíbenci byste cestovali celkem 15 485 kilometrů. Přitom byste navštívili několik zemí, jurisdikcí a s tím spojených koronavirových opatření (včetně možné karantény) a tak dále  a tak podobně.

Čeferin k tomu uvedl: “Není to fair vůči fanouškům, kteří jeden den museli být v Římě a v příštích několika dnech zase v Baku, což je čtyři a půl hodiny letu. Museli jsme hodně cestovat, do zemí s různými zákony, různými měnami, zemí v Evropské unii i mimo Evropskou unii, takže to nebylo snadné”.

Na tomto místě je ovšem důležité uvést, že Čeferin vysoce kritizovaný formát EURO 2020 nevymyslel. Do funkce byl zvolený až v době, kdy již bylo o všem rozhodnuto. Hlavním propagátorem tohoto nápadu byl Michel Platini.

  Mario Balotelli oslavil gól před trenérem, který o něm řekl, že je "bez mozku"
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Itálie se ve finále EURO 2020 potká s Anglií a to je, alespoň z jedné strany, příslib nádherného fotbalu. Itálie praktikuje velice živý fotbal s rychlým přechodem...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama