Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin připustil, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý, příště už ho nepodpoří

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

alexander-ceferin
Zdroj: TN.cz

EURO 2020 se odehrálo v celkem 11 hostitelských městech světa, kvůli čemuž musely všechny týmy i fanoušci cestovat. Odhlédneme-li od faktu, že kvůli tomu byla zbytečně zatěžována naše příroda, dostaneme se k dalším palčivým problémům.

Kvůli tomu, že se zápasy EURO 2020 hrály v Londýně, Glasgow, Amsterdamu, Kodani, Petrohradu, Seville, Mnichově, Baku, Římě, Bukurešti a Budapešti byl tento turnaj velmi nespravedlivý. Některé týmy za šampionát musely cestovat i více než 15 tisíc kilometrů, jiným týmům potom stačilo odcestovat pouze něco málo přes 1000 kilometrů.

Se vzdálenostmi, které týmy musely procestovat, se dále spojuje nepohodlí pro fanoušky. Pokud jste byli fanouškem například takového Švýcarska, za svými oblíbenci byste cestovali celkem 15 485 kilometrů. Přitom byste navštívili několik zemí, jurisdikcí a s tím spojených koronavirových opatření (včetně možné karantény) a tak dále  a tak podobně.

Čeferin k tomu uvedl: „Není to fair vůči fanouškům, kteří jeden den museli být v Římě a v příštích několika dnech zase v Baku, což je čtyři a půl hodiny letu. Museli jsme hodně cestovat, do zemí s různými zákony, různými měnami, zemí v Evropské unii i mimo Evropskou unii, takže to nebylo snadné“.

Na tomto místě je ovšem důležité uvést, že Čeferin vysoce kritizovaný formát EURO 2020 nevymyslel. Do funkce byl zvolený až v době, kdy již bylo o všem rozhodnuto. Hlavním propagátorem tohoto nápadu byl Michel Platini.

Číst
Až pět střídání za zápas ve fotbale zůstane i po koronavirové pandemii
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Unie evropských fotbalových asociací UEFA podle všeho plánuje zavedení nové soutěže fotbalových klubů. 

Fotbal

Unie evropských fotbalových reprezentacích (UEFA) přemýšlí o tom, že by fanouškům zpestřila léto a uspořádala nový předsezónní turnaj.

EURO

Tohle se zdá poměrně drzé. Rusko se i přes holý fakt, že bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeno z mezinárodního fotbalu, dál hlásí na...

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Reklama