Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Nový majitel nebude, Slavia se s americkým zájemcem nedohodla

Možná trochu na pozadí ostatních událostí se v posledních týdnech odehrávalo intenzivní jednání a vstupu nového majitele do pražské Slavie. K tomu však nakonec nedojde, současní majitelé se s americkým investorem nedohodl a klub nadále zůstává v jejich rukou.

Slavia Praha zůstává v rukou čínských majitelů. Ti se nedohodli na prodeji části akcií americkému zájemci. Zdroj: seznamzpravy.cz

Slavie stále v rukou Citic Group

Čínská společnost Citic Group, která vlastní téměř stoprocentní podíl v pražské Slavii, se nedohodla na podmínkách vstupu nového majitele. Americká společnost Blackstone, která jednání s pražským celkem posléze přesunula na svou dceřinou společnost Globalon, se chystala vstoupit do majetkové struktury Slavie. Dle informace, která proběhla médii, se mělo jednat o zájem odkupu padesátiprocentního podílu. Ačkoli za americkou společnost jednal známý Ivan Bravo, bývalý strategický šéf Realu Madrid, jednání úspěšně nakonec neskončila. Informoval o tom i předseda představenstva pražského celku Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu.

„Akcionář SK Slavia dostal nabídku na navázáni strategického partnerství od renomovaného a respektovaného partnera. Nabídku považujeme za ocenění skvělé práce klubu v posledních letech. Respektujeme, že se majoritní akcionář rozhodl klub si plně ponechat ve svém vlastnictví.“

Jednání se údajně táhla dlouhé dva měsíce. Společnost Globalon je ke všemu na sportovním poli velmi dobře známá. Majetkový podíl vlastní například v nizozemském ADO Den Haag nebo portugalském Estorilu. Navíc bylo přislíbeno, že ani v případě prodeje podílu ve Slavii nebude následovat žádné zemětřesení v managmentu klubu.

Projekt „Slavia 2024“

Situace kolem čínských majitelů je však nejasná. V poslední době přestali investovat do Slavie tolik jako v předešlých letech, kvůli čemuž zůstávají pro Slavii zapovězeny drahé nákupy hráčů ze zahraničí. Sešívaní si možná až nepřiměřeně velkou závislost na čínských majitelích velmi dobře uvědomují a tak přišli před pár dny s projektem „Slavia 2024“. Právě do roku 2024 chtějí Pražané fungování klubu z velké části hradit penězi získanými z prodeje hráčů do zahraničí.

Projekt odhaluje strategii slávistů na další roky. Pilířem by měl být především kvalitní skauting mladých hráčů po celé Evropě. Mladí hráči, kteří mají perspektivu do budoucna budou poté koupeni a buď se prosadí rovnou do základní sestavy nebo se budou na nové prostředí aklimatizovat na hostováních. Slavia nechce zapomínat ani na své odchovance, právě ti by měli tvořit další silný pilíř líhně talentů. Odpadly by tím navíc náklady na koupi hráčů.

Číst
Soud smetl ze stolu žalobu na Ronalda za údajné znásilnění

S ohledem na menší investice od čínských majitelů dává projekt maximální smysl. Zvláště pak v kontextu toho, jak to nyní vypadá v Číně s fotbalem. Tamní nejvyšší soutěž se nehraje už tři měsíce, kluby, které často přiváděly za obrovské sumy evropské hráče, nemají peníze. Trénuje se pouze během dne, aby se nemuselo platit za večerní osvětlení. Ačkoliv by se mělo začít hrát už od půli prosince, není jasné, kdo do soutěže zasáhne. Licenci má momentálně pouze šest klubů.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Fotbalová Slavia má na konci sezóny radost ze své rezervy, které se podařilo postoupit do druhé nejvyšší fotbalové ligy s názvem Fortuna: Národní liga. 

Fotbal

Bez angažmá nezůstal ani celý týden. Trenér Pavel Vrba se po vyhazovu ze Sparty představí jako kouč ostravského Baníku, a to už od příští...

Fotbal

Fotbalová Slavia se obula do svých fanoušků, kteří v utkání šlágru proti Plzni tropili výtržnosti. 

Fotbal

Když minulý čtvrtek prohrála pražská Slavia v odvetném duelu proti Feyenoordu, znamenalo nejen konec posledního českého účastníka v evropských pohárech v letošním roce, ale...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama