Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Oxfordští profesoři potvrdili, že Cristiano Ronaldo je nejlepší fotbalista všech dob

Cristiano Ronaldo se stal oficiálně nejlepším hráčem všech dob, alespoň pokud budete věřit předním oxfordským profesorům, kteří na to přišli díky svému algoritmu.

Cristiano Ronaldo matce Dolores zakazuje koukat se na jeho velké zápasy
Cristiano Ronaldo matce zakazuje koukat se na velké zápasy. / Zdroj: Juventus.com

Otázka, kdo je nejlepší fotbalista všech dob, se řeší od nepaměti, ovšem od té doby, co se po trávnících prohánějí Lionel Messi a Cristiano Ronaldo je ještě palčivější. Je velmi pravděpodobné, že nejlepším fotbalistou všech dob je jeden z nich ovšem který to je?

Podle oxfordského profesora matematiky Dr. Toma Crawforda se jedná o Ronalda. Přišel na to díky indexu, který vytvořil na základě údajů ze serveru Livescore.

Cristiano Ronaldo je nesrovnatelně lepší než Pelé a další hvězdy

Ronaldo v tomto indexu dosáhl 100%. Messi, Pelé, Ferenc Pusks a Ronaldo Nazario jsou na zbylých čtyřech místech s tím, že Messi na Ronalda ztrácí 6 procentních bodů.

Diego Maradona pak v indexu dosáhl pouhých 31%, Michel Platini potom 33% a Johan Cruyff dokonce jen 30%.

Index vznikl na základě sedmi kritérií – počtu klubových gólů a titulů, počtu mezinárodních gólů, trofejí Zlatého míče, individuálních ocenění a mezníků a Z-faktoru. Poslední faktor zahrnuje sezóny, kde jejich dopad na hřišti významně přesahoval dopad ostatních hráčů.

Nový hráč Manchesteru United významně překonal všechny ostatní fotbalové legendy, otázkou ovšem je, zdali takový důkaz o jeho velikosti bude stačit třeba i fanouškům Lionela Messiho.

Číst
Fotbalista Vintr dostal za sázkový podvod zákaz činnosti
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Cristiano Ronaldo přišel o auto za 50 milionů dolarů kvůli nehodě svého zaměstnance. Jedinou dobrou zprávou je, že se nikomu nic nestalo.

Fotbal

Agentura ČTK uvedla, že soud v Las Vegas zamítl žalobu proti Cristianovi Ronaldovi, podle které se měl světoznámý fotbalový útočník dopustit znásilnění.

Fotbal

Cristiano Ronaldo se v reprezentačním zápase proti Česku herně spíše trápil. Vynahradil si to likvidačním faulem.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama