Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Oxfordští profesoři potvrdili, že Cristiano Ronaldo je nejlepší fotbalista všech dob

Cristiano Ronaldo se stal oficiálně nejlepším hráčem všech dob, alespoň pokud budete věřit předním oxfordským profesorům, kteří na to přišli díky svému algoritmu.

Cristiano Ronaldo matce Dolores zakazuje koukat se na jeho velké zápasy
Cristiano Ronaldo matce zakazuje koukat se na velké zápasy. / Zdroj: Juventus.com

Otázka, kdo je nejlepší fotbalista všech dob, se řeší od nepaměti, ovšem od té doby, co se po trávnících prohánějí Lionel Messi a Cristiano Ronaldo je ještě palčivější. Je velmi pravděpodobné, že nejlepším fotbalistou všech dob je jeden z nich ovšem který to je?

Podle oxfordského profesora matematiky Dr. Toma Crawforda se jedná o Ronalda. Přišel na to díky indexu, který vytvořil na základě údajů ze serveru Livescore.

Cristiano Ronaldo je nesrovnatelně lepší než Pelé a další hvězdy

Ronaldo v tomto indexu dosáhl 100%. Messi, Pelé, Ferenc Pusks a Ronaldo Nazario jsou na zbylých čtyřech místech s tím, že Messi na Ronalda ztrácí 6 procentních bodů.

Diego Maradona pak v indexu dosáhl pouhých 31%, Michel Platini potom 33% a Johan Cruyff dokonce jen 30%.

Index vznikl na základě sedmi kritérií – počtu klubových gólů a titulů, počtu mezinárodních gólů, trofejí Zlatého míče, individuálních ocenění a mezníků a Z-faktoru. Poslední faktor zahrnuje sezóny, kde jejich dopad na hřišti významně přesahoval dopad ostatních hráčů.

Nový hráč Manchesteru United významně překonal všechny ostatní fotbalové legendy, otázkou ovšem je, zdali takový důkaz o jeho velikosti bude stačit třeba i fanouškům Lionela Messiho.

  Romeo Beckham, syn slavného útočníka Manchesteru United, si odbyl svůj profesionální debut
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Fotbal

Cristiano Ronaldo má za sebou úvodní zápas Premier League. V sobotu totiž nastoupil do domácího zápasu Manchesteru City proti Newcastlu a co je ještě...

Fotbal

Cristiano Ronaldo v úvodním zápase Ligy mistrů proti Young Boys Bern opět předvedl perfektní výkon, k výhře jeho týmu to ovšem nestačilo. Zápas byl...

Fotbal

Fanoušci toho nejlepšího evropského fotbalu se konečně dočkali. Dnešním dnem začíná skupinová část Ligy mistrů, nejprestižnější evropské soutěže. Čeká na nás hned osm duelů....

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama