Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Annika Schleuová na OH mlátila koně. Půjde za to k soudu

Německá moderní pětibojařka Annika Schleuová a její trenérka Kim Raisnerová se dostaly do pořádné šlamastiky. Pětibojařka během závodů bičíkem necitlivě mlátila do svého koně, trenérka ji potom v tomto chování podporovala. Obě nyní čeká soud.

Annika-schleuová
Annika Schleuová se údajně dopustila týrání zvířat. / Zdroj: London News Time

Žalobu na Anniku Schleuovou a Kim Raisnerovou podal Německý svaz na ochranu zvířat. Podle žaloby se ženy dopustily týrání zvířat.

Schleuová měla závod perfektně rozjetý, už od třetí disciplíny bylo jasné, že bude útočit na zlato. Před parkourem si ovšem vylosovala koně s názvem Saint Boy a ten ji odmítl poslušnost.

Závodnice se bezmocí rozplakala a pak za povzbuzování své trenérky koně opakovaně udeřila bičíkem. Sama trenérka pak koně udeřila taky.

Annika Schleuová jako exemplární příklad

„Na olympijské zlato fixovaná sportovkyně je samozřejmě v mimořádném stresu. Ale to není ani v nejmenším omluva pro týrání zvířat. Ve výkonnostním sportu lidí nemají zvířata co pohledávat. Naše oznámení slouží i k principiálnímu řešení tohoto problému“, napsal prezident Německého svazu na ochranu zvířat Thomas Schröder.

Část incidentu můžete shlédnout v přiloženém twitterovém příspěvku.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama