Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Annika Schleuová na OH mlátila koně. Půjde za to k soudu

Německá moderní pětibojařka Annika Schleuová a její trenérka Kim Raisnerová se dostaly do pořádné šlamastiky. Pětibojařka během závodů bičíkem necitlivě mlátila do svého koně, trenérka ji potom v tomto chování podporovala. Obě nyní čeká soud.

Annika-schleuová
Annika Schleuová se údajně dopustila týrání zvířat. / Zdroj: London News Time

Žalobu na Anniku Schleuovou a Kim Raisnerovou podal Německý svaz na ochranu zvířat. Podle žaloby se ženy dopustily týrání zvířat.

Schleuová měla závod perfektně rozjetý, už od třetí disciplíny bylo jasné, že bude útočit na zlato. Před parkourem si ovšem vylosovala koně s názvem Saint Boy a ten ji odmítl poslušnost.

Závodnice se bezmocí rozplakala a pak za povzbuzování své trenérky koně opakovaně udeřila bičíkem. Sama trenérka pak koně udeřila taky.

Annika Schleuová jako exemplární příklad

„Na olympijské zlato fixovaná sportovkyně je samozřejmě v mimořádném stresu. Ale to není ani v nejmenším omluva pro týrání zvířat. Ve výkonnostním sportu lidí nemají zvířata co pohledávat. Naše oznámení slouží i k principiálnímu řešení tohoto problému“, napsal prezident Německého svazu na ochranu zvířat Thomas Schröder.

Část incidentu můžete shlédnout v přiloženém twitterovém příspěvku.

Reklama. Posunutím pokračujte.
Číst
Nepomáhejte při nehodě účastníkům OH, vyzvaly pekingské úřady
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama