Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Jamajský překážkář vyhrál olympijské zlato díky ženě, která porušila covidová opatření

Jamajský překážkář Hansle Parchment se podělil o příběh, který by se mohl zařadit do sbírky pohádek. Posuďte sami.

jamajsky-prekazkar-Hansle-Parchment
Jamajský překážkář ukázal, že má srdce ze zlata. / Zdroj: Today in 24 English

Jamajský překážkář Hansle Parchment si při cestě na semifinále v Tokiu spletl autobus a místo na stadion dojel k plaveckému bazénu. Čas se krátil a autobusem by to již zpátky nestihl, na poslední chvíli ho ovšem zachránila jedna z dobrovolnice duchapřítomným řešením.

Dobrovolnice Hansle Parchmentovi vložila několik bankovek a zavolala mu taxík, který ho rychle přemístil na místo, kde měl skutečně být. Tímto krokem dobrovolnice porušila covidový protokol, vyplatilo se to ovšem jak běžcovi, tak i jí.

Hansle Parchment v semifinále na 110 metrů překážek doběhl druhý za Grantem Hollowayem z USA a postoupil do finále. V něm potom nenašel žádného přemožitele a radoval se ze zlaté medaile.

Jamajský překážkář má srdce na pravém místě

Hansle Parchment však nezapomněl, kdo měl na jeho úspěchu podíl. Dobrovolnici vyhledal a kromě vrácených peněz ji věnoval tričko s podpisem. Dobrovolnice jakožto velká sportovní fanynka tento dar přitom s díky přijala.

O svůj příběh se olympijský šampion podělil také na sociálních sítích, kde rozpoutal vlnu nadšených příspěvků a emocí. Většina lidí se shodne na tom, že jamajský sprinter je prostě borec a kromě zlaté medaile za překážky by měl dostat zlatou medaili také za své chování.

Číst
Nepomáhejte při nehodě účastníkům OH, vyzvaly pekingské úřady
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama