Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Nechutné nesportovní chování maratonce na trati (video)!

Francouzský maratonec Morhad Amdouni se zapsal do dějin Olympijských her, nikoliv však za svůj skvělý sportovní výkon, ale za nechutné nesportovní chování.

tokyo-maratonce
Maratonec vylil všechny lahve tak, aby se ostatní běžci nemohli občerstvit. / Zdroj: Worlds Maraton

Morhad Amdouni se na jedné z občerstvovacích stanic rozhodl pro podlý čin. Celou řadu lahví převrhl, aby se běžci za ní nemohli občerstvit, přičemž poslední z nich si ponechal.

Tento čin je o to trestuhodnější, že v Tokiu teploty dosahuji až 27 stupňů Celsia a voda je pro maratonce v podstatě klíčová.

Proti Morhadovi Amdounovi, kterého při jeho nechutném činu zachytila kamera (viz níže), se zvedla vlna nevole.

Tak například anglický hlasatel a novinář Piers Morgan na svém twitterovém účtu napsal: “Zlatou medaili za největšího č**áka olympiády vyhrává francouzský maratonec Amdouni, který úmyslně převrhl lahve s vodou. Neuvěřitelné!”

Maratonec má i své zastánce

Naopak bývalý britský dálkař Dave Culberts se Amdouniho zastal: “Nechám to na divácích, ať si udělají vlastní názor. Jen říkám, že je těžké v tom tempu chytit pouze jednu lahev”.

K němu se potom přidává také bývalá australský atletka Tamsyn Manouová: “Nevynášejme unáhlené soudy. Je těžké převzít si jen jeden nápoj, nicméně je pravda, že závodníkům za ním moc nepomohl.”

Reklama. Posunutím pokračujte.

Amdouni v závodu skončil na sedmnáctém místě a své výhody moc nevyužil.

  Olympijská šampionka Wilsonová skončila v nemocnici kvůli Covid-19, i přestože byla očkovaná
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama