Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Nechutné nesportovní chování maratonce na trati (video)!

Francouzský maratonec Morhad Amdouni se zapsal do dějin Olympijských her, nikoliv však za svůj skvělý sportovní výkon, ale za nechutné nesportovní chování.

tokyo-maratonce
Maratonec vylil všechny lahve tak, aby se ostatní běžci nemohli občerstvit. / Zdroj: Worlds Maraton

Morhad Amdouni se na jedné z občerstvovacích stanic rozhodl pro podlý čin. Celou řadu lahví převrhl, aby se běžci za ní nemohli občerstvit, přičemž poslední z nich si ponechal.

Tento čin je o to trestuhodnější, že v Tokiu teploty dosahuji až 27 stupňů Celsia a voda je pro maratonce v podstatě klíčová.

Proti Morhadovi Amdounovi, kterého při jeho nechutném činu zachytila kamera (viz níže), se zvedla vlna nevole.

Tak například anglický hlasatel a novinář Piers Morgan na svém twitterovém účtu napsal: „Zlatou medaili za největšího č**áka olympiády vyhrává francouzský maratonec Amdouni, který úmyslně převrhl lahve s vodou. Neuvěřitelné!“

Maratonec má i své zastánce

Naopak bývalý britský dálkař Dave Culberts se Amdouniho zastal: „Nechám to na divácích, ať si udělají vlastní názor. Jen říkám, že je těžké v tom tempu chytit pouze jednu lahev“.

K němu se potom přidává také bývalá australský atletka Tamsyn Manouová: „Nevynášejme unáhlené soudy. Je těžké převzít si jen jeden nápoj, nicméně je pravda, že závodníkům za ním moc nepomohl.“

Amdouni v závodu skončil na sedmnáctém místě a své výhody moc nevyužil.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama