Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Na Olympiádě chybí nosítka, sportovci s vážným zraněním využívali kolečková křesla

Japonské olympijské hry od začátku nepůsobí dobře jak na fanoušky, tak na samotné sportovce. Většina Japonců kvůli stále bouřící pandemii Covid-19 Olympijské hry letos uspořádat nechtěla, striktní bezpečnostní pravidla a nařízení (a jejich vynucování) pak dělá vrásky zase sportovcům. Za zmínku stojí třeba lepenkové postele, které mají sportovcům zabránit před sexem. To však stále není všechno.

koleckova-kresla
Kolečková křesla jsou pro odvoz zraněných sportovců nedostačující. / Zdroj: Sport Bible

Japonci aktuální hry podle všeho nezvládají ani logisticky. Nedávno vyšlo najevo, že se v olympijské vesničce vyhazovalo na tisíce jídel. Přitom se mělo jednat o ekologicky udržitelnou Olympiádu, která měla jít příkladem i pro další generace.

Zatím poslední výrazný nesmysl na Olympijských hrách je způsob odnášení zraněných sportovců. Když se z

Zatím poslední nesmysl, který se na Olympijských hrách objevil, jsou kolečková křesla, která se používají namísto nosítek.

Kolečková křesla jsou pro zraněné nedostačující

Nedávno zraněná australská běžkyně Genevieve Grenson, která si v den svých dvaatřicátých narozenin v závodu přetrhla Achillovu šlachu, a nedávno zraněný desetibojař Thomas van der Plaetsen, který si vyhodil kotník byli z místa závodění odváženi na kolečkovém křesle, což je v evropských i amerických zemích zcela nevídané. A to se pořadatelé dokonce rozhodli mohutného sportovce nejprve odnést na rukou, od čehož následně upustili vzhledem k jeho vzrůstu.

Kolečková křesla při zranění nohy sportovcům často neuleví od obrovské bolesti. Sportovci si navíc nemusí zranit pouze nohy či ruce, ale také například záda, kde by byl odvoz na kolečkovém křesle zcela nemožný.

Japonci se k situaci vyjádřili tím způsobem, že nosítka mají až ve druhém patře a než pro ně člověk dojde, je to velké zdržení. Co si o tom myslet? Japonci byli vždycky pověstní svou přesností a pečlivostí a teď tohle. Že by se v tomto incidentu odrážela celková nálada Japonska, které si Olympijské hry prostě nepřálo?

Číst
Nepomáhejte při nehodě účastníkům OH, vyzvaly pekingské úřady
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Kapitán a lídr gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang se vrací z Afrického poháru národů zpět do Arsenalu. Vinu na tom nesou potíže se srdcem, které...

Ostatní

Po více než šesti týdnech se vrátili z Antarktické expedice na Mt.Vinson a jižní pól domů do České republiky čeští polárníci Petr Horký a...

Fotbal

Cristiano Ronaldo uvedl, že jeho fotbalovými vzory byli brazilské legendy Ronaldinho a Ronaldo Nazario. Zároveň však nezapomněl zavtipkovat o tom, že vyhrál více individuálních...

Fotbal

Dva nejdražší hráči současnosti budou s největší pravděpodobností v nejbližší době měnit dres. Zatímco u Kyliana Mbappého to bude nejspíše zadarmo, jelikož mu končí...

Fotbal

Kazuyoshi Miura, nejstarší profesionální fotbalista na světě, podepsal další roční kontrakt. 

Fotbal

Newcastle se podle dostupných zpráv snaží v zimním přestupovém okně přivést obránce Diego Carlose. A k němu se váže jedna z nejbizarnějších rozhodcovských historek na světě.

Reklama