Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Na Olympiádě chybí nosítka, sportovci s vážným zraněním využívali kolečková křesla

Japonské olympijské hry od začátku nepůsobí dobře jak na fanoušky, tak na samotné sportovce. Většina Japonců kvůli stále bouřící pandemii Covid-19 Olympijské hry letos uspořádat nechtěla, striktní bezpečnostní pravidla a nařízení (a jejich vynucování) pak dělá vrásky zase sportovcům. Za zmínku stojí třeba lepenkové postele, které mají sportovcům zabránit před sexem. To však stále není všechno.

koleckova-kresla
Kolečková křesla jsou pro odvoz zraněných sportovců nedostačující. / Zdroj: Sport Bible

Japonci aktuální hry podle všeho nezvládají ani logisticky. Nedávno vyšlo najevo, že se v olympijské vesničce vyhazovalo na tisíce jídel. Přitom se mělo jednat o ekologicky udržitelnou Olympiádu, která měla jít příkladem i pro další generace.

Zatím poslední výrazný nesmysl na Olympijských hrách je způsob odnášení zraněných sportovců. Když se z

Zatím poslední nesmysl, který se na Olympijských hrách objevil, jsou kolečková křesla, která se používají namísto nosítek.

Kolečková křesla jsou pro zraněné nedostačující

Nedávno zraněná australská běžkyně Genevieve Grenson, která si v den svých dvaatřicátých narozenin v závodu přetrhla Achillovu šlachu, a nedávno zraněný desetibojař Thomas van der Plaetsen, který si vyhodil kotník byli z místa závodění odváženi na kolečkovém křesle, což je v evropských i amerických zemích zcela nevídané. A to se pořadatelé dokonce rozhodli mohutného sportovce nejprve odnést na rukou, od čehož následně upustili vzhledem k jeho vzrůstu.

Kolečková křesla při zranění nohy sportovcům často neuleví od obrovské bolesti. Sportovci si navíc nemusí zranit pouze nohy či ruce, ale také například záda, kde by byl odvoz na kolečkovém křesle zcela nemožný.

Japonci se k situaci vyjádřili tím způsobem, že nosítka mají až ve druhém patře a než pro ně člověk dojde, je to velké zdržení. Co si o tom myslet? Japonci byli vždycky pověstní svou přesností a pečlivostí a teď tohle. Že by se v tomto incidentu odrážela celková nálada Japonska, které si Olympijské hry prostě nepřálo?

  Olympijská šampionka Wilsonová skončila v nemocnici kvůli Covid-19, i přestože byla očkovaná
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Fotbal

Messiho nová kapitola se nevyvíjí dobře. Během premiéry v dresu PSG fanoušci začali tvrdit, že jejich oblíbený tým nikdy nehrál hůře. A v domácí...

Reklama