Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Skandál v polské výpravě! Šest plavců se muselo vrátit z OH kvůli nesplněným limitům!

Polskou olympijskou výpravou zmítá trapas jako blázen. Celkem šest plavců se totiž po příletu na Olympijské hry v Tokiu dozvědělo, že nesplnilo potřebné limity, a tak se obratem muselo vrátit domů.

polska-plavecka-federace
Polská plavecká federace nezvládla nominaci na OH. / Zdroj: USA Today

Většina členů plaveckého týmu v otevřeném dopise vyzvala šéfa svazu Pawla Slominskiho k okamžité rezignaci, ten se ovšem zatím pouze omluvil, když chybu nazval jako „organizační chaos“.

Nastalá situace přiměla k reakci také polského ministra sportu Piotra Gliňského. Ten vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl: „Taková situace v profesionálně vedeném sportovním svazu nesmí nikdy nastat“.

Šestice polských plavců velmi pravděpodobně doplatila na pravidlo, kdy se na olympijské hry kromě přímé kvalifikace dá kvalifikovat také splněním tzv. B limitu, který však následně musí schválit světová federace FINA.

Třiadvacetiletý plavecký tým Polska se tak ještě ten samý den smrsknul na sedmnáct členů. Zbylých šest plavců putovalo domů.

Číst
V Pekingu se uskutečnila zkouška na slavnostní zahájení ZOH
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Erling Haaland jmenoval tři nejlepší fotbalisty na světě. Zatímco Lionel Messi se na jeho seznam dostal, Cristiano Ronaldo na něm chybí.

Fotbal

Video ukazuje jednu z eskapád Mario Balotteliho, hvězdného fotbalového útočníka. Podívejte se na něj!

Box

Bývalý fotbalista, bavič a hrdý brněnský fanoušek, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Petr Švancara. Nyní mu do výpisu "zásluh" přibude také boxerský...

Tenis

Letošní ročník Australian Open skutečně nenudí. Ještě před startem samotného turnaje proběhla kontroverze ohledně účasti Novaka Djokoviče. Ten se po týdenním martyriu musel z...

MMA

Pohádka! Spekulace, že by český UFC zápasník Jiří Procházka mohl dostat titulový zápas se staly skutečností!

MMA

MMA svět oplakává zápasníka, který v minulosti nastoupil také v zápase české organizace Oktagon.

Reklama