Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Skandál v polské výpravě! Šest plavců se muselo vrátit z OH kvůli nesplněným limitům!

Polskou olympijskou výpravou zmítá trapas jako blázen. Celkem šest plavců se totiž po příletu na Olympijské hry v Tokiu dozvědělo, že nesplnilo potřebné limity, a tak se obratem muselo vrátit domů.

polska-plavecka-federace
Polská plavecká federace nezvládla nominaci na OH. / Zdroj: USA Today

Většina členů plaveckého týmu v otevřeném dopise vyzvala šéfa svazu Pawla Slominskiho k okamžité rezignaci, ten se ovšem zatím pouze omluvil, když chybu nazval jako „organizační chaos“.

Nastalá situace přiměla k reakci také polského ministra sportu Piotra Gliňského. Ten vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl: „Taková situace v profesionálně vedeném sportovním svazu nesmí nikdy nastat“.

Šestice polských plavců velmi pravděpodobně doplatila na pravidlo, kdy se na olympijské hry kromě přímé kvalifikace dá kvalifikovat také splněním tzv. B limitu, který však následně musí schválit světová federace FINA.

Třiadvacetiletý plavecký tým Polska se tak ještě ten samý den smrsknul na sedmnáct členů. Zbylých šest plavců putovalo domů.

  Rumunský trenér před zápasem profackoval svou svěřenkyni, fanoušci jsou zděšeni
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama