Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Skandál v polské výpravě! Šest plavců se muselo vrátit z OH kvůli nesplněným limitům!

Polskou olympijskou výpravou zmítá trapas jako blázen. Celkem šest plavců se totiž po příletu na Olympijské hry v Tokiu dozvědělo, že nesplnilo potřebné limity, a tak se obratem muselo vrátit domů.

polska-plavecka-federace
Polská plavecká federace nezvládla nominaci na OH. / Zdroj: USA Today

Většina členů plaveckého týmu v otevřeném dopise vyzvala šéfa svazu Pawla Slominskiho k okamžité rezignaci, ten se ovšem zatím pouze omluvil, když chybu nazval jako „organizační chaos“.

Nastalá situace přiměla k reakci také polského ministra sportu Piotra Gliňského. Ten vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl: „Taková situace v profesionálně vedeném sportovním svazu nesmí nikdy nastat“.

Šestice polských plavců velmi pravděpodobně doplatila na pravidlo, kdy se na olympijské hry kromě přímé kvalifikace dá kvalifikovat také splněním tzv. B limitu, který však následně musí schválit světová federace FINA.

Třiadvacetiletý plavecký tým Polska se tak ještě ten samý den smrsknul na sedmnáct členů. Zbylých šest plavců putovalo domů.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Tenis

Daniil Medvědev, aktuálně první tenista ATP při zápasu v německém Halle předvedl takový zkrat, že se za něj styděla i jeho manželka.

Reklama