Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Olympiáda

Skandál v polské výpravě! Šest plavců se muselo vrátit z OH kvůli nesplněným limitům!

Polskou olympijskou výpravou zmítá trapas jako blázen. Celkem šest plavců se totiž po příletu na Olympijské hry v Tokiu dozvědělo, že nesplnilo potřebné limity, a tak se obratem muselo vrátit domů.

polska-plavecka-federace
Polská plavecká federace nezvládla nominaci na OH. / Zdroj: USA Today

Většina členů plaveckého týmu v otevřeném dopise vyzvala šéfa svazu Pawla Slominskiho k okamžité rezignaci, ten se ovšem zatím pouze omluvil, když chybu nazval jako „organizační chaos“.

Nastalá situace přiměla k reakci také polského ministra sportu Piotra Gliňského. Ten vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl: „Taková situace v profesionálně vedeném sportovním svazu nesmí nikdy nastat“.

Šestice polských plavců velmi pravděpodobně doplatila na pravidlo, kdy se na olympijské hry kromě přímé kvalifikace dá kvalifikovat také splněním tzv. B limitu, který však následně musí schválit světová federace FINA.

Třiadvacetiletý plavecký tým Polska se tak ještě ten samý den smrsknul na sedmnáct členů. Zbylých šest plavců putovalo domů.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Reklama
Reklama

Nové

Hokej

Přípravné období v NHL vrcholí. Nový ročník se rozjede už ve středu 13. října. Vsaďte si u Tipsportu a sledujte zámořskou soutěž v exkluzivních...

Fotbal

V zápase druhé nejvyšší brazilské fotbalové ligy mezi Botafogem a CRB se udál likvidační zákrok, který nemá obdob. Video nyní koluje internetem. Co na...

EURO

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate uvedl, že někteří hráči se nenechávají očkovat proti koronaviru, protože věří konspiračním teoriím kolujícím po sociálních sítích. 

Hokej

Evander Kane, útočník San José je proslulý různými excesy. V minulosti nadělal dluhy v kasinech, sexuálně prý obtěžoval ženy a sázel na vlastní zápasy....

Fotbal

O tomhle vztahu se spekuluje už dlouhou dobu, nyní je - jak se zdá - vše potvrzeno. Dcera Pepa Guardioly se již delší dobu...

Box

Do akce míří ručně malované obrázky boxera Muhhamada Aliho, který zemřel v roce 2016. 

Reklama