Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Atletika

MOV nechce mít na Olympiádě politická gesta, šéf před nimi sportovce varoval

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach opět veřejně varoval sportovce, aby při medailových ceremoniálech nedělali žádná politická gesta. Přitom zdůraznil, že ačkoliv se pravidla rozvolnila, stále za to mohou být potrestáni.

mov-bach
Zdroj: iSport

Politická gesta a různé formy protestů byly na Olympijských hrách dlouhou dobu zakázány, nyní však došlo k uvolnění pravidel. Sportovci tak mohou vyjádřit svůj postoj, zároveň však musí respektovat své soupeře a vyhnout se narušování samotných her.

Bach k tomu uvedl: “Stupně vítězů a medailové ceremoniály nejsou místo pro vyjádření politických a jiných názorů. Mají uctít sportovce a medailisty za jejich sportovní výkony, a ne za jejich soukromé názory.”

“Cílem je spojit celý svět a v míru soutěžit. A to by se nikdy nepovedlo, kdyby olympiádu rozdělovaly politická gesta a názory”, dodal sedmašedesátiletý Bach. Dokáží sportovci toto varování v době zmítané politickými názory vzít v potaz?

  Kanoistce Jessice Foxové pomohl k výhře na OH kondom
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Richarlison se v úvodním zápase Olympijských her v Tokiu 2021 blýsknul nádherným hatrickem, který stihl v úvodní polovině zápasu proti Německu. Svůj úspěch následně...

Olympiáda

Novak Djokovič potvrdil, že bude startovat na Olympijských hrách, které budou startovat už 21. července. 

Atletika

Pořadatelé japonských Olympijských her opakovaně ubezpečovali vládu, že striktně dodržují covidový protokol, což byla jasná podmínka pro spuštění OH v zemi, která čelí stále...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama