Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Proti výhře Anglie se podepisuje petice, Albion prý finále EURO „dostal od UEFA jako dárek“

Druhý semifinálový zápas EURO 2020 mezi Anglií a Dánskem doprovází ohromná kontroverze.

Harry Kane
Zdroj: Eurosport

Zápas se za stavu 1:1 dostal do nastavení, ve kterém sice ze hry měli více Angličani, gól na 2:1 ovšem dávali po faulu, který vlastně ani nebyl. A to je teprve začátek.

Jakmile se Raheem Sterling sesunul k zemi, na řadu přišlo přezkoumání u videa, které poměrně jednoznačně mělo penaltu zrušit. A to hned ze dvou důvodů – v první řadě se Sterling sesunul k zemi velmi ochotně, v druhé řadě potom před daným incidentem vletěl na hřiště druhý míč a hra měla být přerušena.

K penaltě se následně postavil Harry Kane, jeho ránu k pravé tyči však Kasper Schmeichel vyrazil, bohužel pouze pár metrů od Kanea, který dorážku neminul. Následně však vyšlo najevo, že během pokutového kopu byl brankář Dánů oslňován laserem (viz obrázek).

Takže abychom to shrnuli. Angličané vyhráli díky penaltě, která neměla být hned ze dvou důvodů – zaprvé protože chyběl faul, kvůli němuž by penalta měla být písknuta, a za druhé kvůli tomu, že hra měla být před imaginárním incidentem přerušena.

Reklama. Posunutím pokračujte.

Na to konto se pochopitelně vyrojila velká spousta nespokojených fandů a diváků. Ti začali podepisovat petici, ve které žádají, aby byl semifinálový zápas opakován. Kromě toho se internetem šíří nespokojené názory, jako například ten, že UEFA výhru v semifinále dala jako dárek premiérovi Anglie za to, že pomohl potlačit Super Ligu. Jak to doopravdy bylo se asi nikdy nedozvíme, ale pachuť z tohoto zápasu tu s námi bude ještě hodně dlouho.

Číst
Simon se chtěl poprat, musel kvůli tomu z MS domů
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

EURO

Tohle se zdá poměrně drzé. Rusko se i přes holý fakt, že bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyloučeno z mezinárodního fotbalu, dál hlásí na...

Fotbal

V dnešním článku se podíváme na pět nejdražších hráčů, kteří běhají po fotbalových trávnících. Jejich tržní hodnota je astronomická, přesto se však najdou kluby,...

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Mužská tenisová asociace (ATP) a ženská tenisová asociace (WTA) rozhodly, že na letošním Wimbledonu se nebudou rozdávat body do světového žebříčku.

Box

Tyson Fury je známý tím, že si umí užívat. Tentokrát to ovšem přehnal s alkoholem. Ukazuje to video. 

Motosport

Italské stáji se zatím při víkendové Velké ceně Španělska daří. Poté, co jejich pilot Charles Leclerc ovládl oba tréninky, opanoval monacký pilot také kvalifikace...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Hokej

Česko si po rozpačitém výkonu s Rakouskem a pobytem na hraně postupu do play-off spravilo chuť. 

Hokej

Mistrovství světa v hokeji přineslo sexistickou kauzu. Hlavními aktéry jsou redaktorka slovenské (RTVS) televize Barbora Žiačiková a členka německého štábu Jessica Campbellová.

Reklama