Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Proti výhře Anglie se podepisuje petice, Albion prý finále EURO “dostal od UEFA jako dárek”

Druhý semifinálový zápas EURO 2020 mezi Anglií a Dánskem doprovází ohromná kontroverze.

Harry Kane
Zdroj: Eurosport

Zápas se za stavu 1:1 dostal do nastavení, ve kterém sice ze hry měli více Angličani, gól na 2:1 ovšem dávali po faulu, který vlastně ani nebyl. A to je teprve začátek.

Jakmile se Raheem Sterling sesunul k zemi, na řadu přišlo přezkoumání u videa, které poměrně jednoznačně mělo penaltu zrušit. A to hned ze dvou důvodů – v první řadě se Sterling sesunul k zemi velmi ochotně, v druhé řadě potom před daným incidentem vletěl na hřiště druhý míč a hra měla být přerušena.

K penaltě se následně postavil Harry Kane, jeho ránu k pravé tyči však Kasper Schmeichel vyrazil, bohužel pouze pár metrů od Kanea, který dorážku neminul. Následně však vyšlo najevo, že během pokutového kopu byl brankář Dánů oslňován laserem (viz obrázek).

Takže abychom to shrnuli. Angličané vyhráli díky penaltě, která neměla být hned ze dvou důvodů – zaprvé protože chyběl faul, kvůli němuž by penalta měla být písknuta, a za druhé kvůli tomu, že hra měla být před imaginárním incidentem přerušena.

Na to konto se pochopitelně vyrojila velká spousta nespokojených fandů a diváků. Ti začali podepisovat petici, ve které žádají, aby byl semifinálový zápas opakován. Kromě toho se internetem šíří nespokojené názory, jako například ten, že UEFA výhru v semifinále dala jako dárek premiérovi Anglie za to, že pomohl potlačit Super Ligu. Jak to doopravdy bylo se asi nikdy nedozvíme, ale pachuť z tohoto zápasu tu s námi bude ještě hodně dlouho.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

EURO

Finále EURO 2020, které se uskutečnilo v londýnské baště Wembley, je pro Anglii ostuda ve všech směrech. 

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama