Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

TOP 5 nejdražších hráčů současnosti

V dnešním článku se podíváme na pět nejdražších hráčů, kteří běhají po fotbalových trávnících. Jejich tržní hodnota je astronomická, přesto se však najdou kluby, kteří jsou ochotni i tak přemrštěné sumy za kvalitní hráče zaplatit. Kdo tedy vévodí žebříčku nejdražších hráčů ?

Kylian Mbappé je s cenovkou 160 milionů eur nejdražším hráčem současnosti. Zdroj: marca.com
Kylian Mbappé je s cenovkou 160 milionů eur nejdražším hráčem současnosti. Zdroj: marca.com

Kylian Mbappé – 160 milionů eur

Třiadvacetiletý francouzský útočník má v současné době nejvyšší tržní hodnotu. Ofenzivní klenot francouzského PSG těží především ze své rychlosti a herní inteligence. V letošním roce si v sedmnácti soutěžních zápasech, do kterých nastoupil, připsal již devět branek a osm asistencí. Zdá se však, že to bude pro Mbappého poslední sezona v dresu PSG. Mladý útočník odmítl prodloužení smlouvy s pařížským celkem a ve sportovních kruzích se již otevřeně mluví o tom, že v létě se bude stěhovat do Realu Madrid. Vzhledem k tomu, že by tam v tomto případě odešel jako volný hráč, přišlo by PSG o pořádný balík peněz. Otázkou zůstává, jestli k tomu skutečně dojde. Mbappého poslední vyjádření dává fanouškům pařížského gigantu alespoň malou naději na to, že by útočník mohl v PSG prodloužit smlouvu. Jen málokterý klub si navíc může dovolit splnit Mbappému jeho finanční požadavky, které jsou oprávněně vysoké.

Erling Haaland – 150 milionů eur

Ještě o dva roky mladší norský snajpr Erling Haaland se v našem žebříčku nachází na druhé pozici. Klenot Borussie Dortmund se však s největší pravděpodobností bude stěhovat. Neví se pouze kdy. Je to ovšem logické, svojí výkonností již dávno Haaland Dortmund přerostl a nyní je dalším logickým krokem přestup do velkého klubu. Stejně jako u Mbappého se s Haalandovým jménem nejvíce pojí přestup do Realu Madrid. Norský kanonýr v letošním roce ukazuje, že je schopen si udržet vysoký standard a i když jeho návrat po zranění nebyl snadný, brzy se vrátil do své dřívější formy. V jedenácti soutěžních zápasech nastřílel letos Haaland skvělých třináct branek a na další čtyři nahrál. Jedno je však jisté. Dortmund má smlouvu s Haalandem až do léta 2024, takže pokud norský útočník odejde do té doby, inkasuje pokladna německého celku velmi štědrou sumu. O takové jistotě si může nechat PSG v případě Mbappého pouze zdát.

Číst
Ronaldovo auto za 50 milionů korun je na padrť, útočník je v pořádku

Mohamed Salah – 100 milionů eur

Nejstarším a nejzkušenějším členem první pětky nejdražších hráčů je egyptský útočník Mohamed Salah. Útočník anglického Liverpoolu, ve kterém působí už od roku 2017, nastřílel letos zatím patnáct branek. Skvělou bilanci navíc doplňuje devíti asistencemi. Na rozdíl od hráčů, které jsme zmiňovali výše, v případě Salaha neprobíhají médii žádné spekulace ohledně přestupu. Salah má svou pozici v týmu jistou, zdá se být i dostatečně motivovaný a v Liverpoolu i šťastný. Důvod k přestupu bychom tedy hledali těžko. Smlouva v Liverpoolu končí Salahovi v létě 2023 a byť by si služby egyptského útočníka přálo využít spousty klubů, je pravděpodobné, že na Antfieldu Salah zůstane.

Harry Kane – 100 milionů eur

Další útočník z anglické Premier League na našem seznamu je Harry Kane. Již osmadvacetiletý kanonýr stále hájí barvy Tottenhamu. Vzhledem k tomu, že Tottenham již několik let neslavil žádný větší úspěch, je trochu s podivem, že si svůj ofenzivní klenot stále drží. Faktem ovšem je, že v letošním roce se dříve produktivní útočník neprezentuje nikterak oslnivou formou. Ve čtrnácti zápasech se trefil pouze dvakrát a tak špatnou první polovinu sezony neprožil již velmi dlouhou dobu. Před začátkem letošního ročníku si Kane pokoušel vymoci přestup do Manchesteru City, když se nedostavil na zahájení přípravy. K přestupu však nedošlo. Tedy alespoň prozatím. S rostoucím věkem a skutečností, že forma Harry Kanea není dobrá, to jistě nebude mít dlouhého trvání a tržní hodnota anglického útočníka začne rychle klesat.

Romelu Lukaku – 100 milionů eur

Posledním hráčem na seznamu je Romelu Lukaku. Belgický útočník momentálně hájí barvy Chelsea. Letos se mu však stejně jako Kaneovi nedaří. V jedenácti soutěžních zápasech zaznamenal pouze tři branky, navíc v posledních týdnech se potýká s nepříjemným zraněním. I vzhledem k jeho věku je cenovka sto milionů eur, kterou prezentuje respektovaný portál transfermarkt, poměrně překvapivá. Přestupové spekulace se belgického hráče v podstatě netýkají. Vždyť do londýnského celku přestoupil teprve před letošní sezonou za necelé tři miliardy. S Chelsea podepsal dlouholetou smlouvu a nezdá se, že by se měl v nejbližší době opět stěhovat.

Číst
Bruno Fernandes vyjel na spoluhráče, aby místo natáčení začali hrát fotbal (video)

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Manchester City dotáhl přestup Erlinga Haalanda z Dortmundu. Informace se objevila na klubovém webu.

Fotbal

Hvězdný útočník Kylian Mbappé prodloužil s PSG smlouvu o další tři roky a to i navzdory faktu, že z klubu chtěl přes léto přestoupit...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama