Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Půjde Mbappé do Liverpoolu výměnou za Salaha a Maného?

Liverpool se na přestupovém trhu zatím moc nečiní. Na rozdíl od svých úhlavních rivalů z Manchesteru City a Manchesteru United, kde se připravují rekordní příchody Jacka Grealishe, Harryho Kanea či Jado Sancha je v kancelářích Liverpoolu až překvapivé ticho. A nebo to tak možná jenom působí. Podle deníku Marca je ve hře jeden z nejzajímavějších obchodů posledních let.

mbappe
Zdroj: BeSoccer

Středobodem tohoto obchodu by se měl stát Kylian Mbappé, o jehož odchodu z PSG se mluví už několik měsíců. Jeden z nejrychlejších fotbalových útočníků na zemi se ostatně nechal slyšet, že přestal věřit ve vizi majitelů klubu a že chce z PSG odejít.

Zájemců by samozřejmě byla celá řada, problémem je ovšem přestupová částka, která by mohla trhat rekordy, alespoň v lize, kam se Kylian Mbappé přesune. V poslední době se nejvíce spekuluje o Barceloně, kterou ovšem aktuálně asi nejlepší fotbalista na planetě nemá rád, o Liverpoolu, který by mu osobně i herně seděl asi mnohem víc a nakonec o Realu Madrid, který je Mbappého osobní favorit.

A teď přichází to zajímavé. Pokud by Mbappé přestoupil do anglického klubu, Liverpool nejspíše bude muset seškrtat kádr a to pochopitelně právě na pozici útočníka. Deník Marca přitom spekuluje, že Liverpool se příchodem připravuje na budoucnost bez Mohameda Salaha či bez Sadia Maneho, případně bez obou.

A to stále není všechno, podle Marcy je ve hře dokonce i varianta, že Salah s Maném by šli do PSG výměnou za Mbappého.

Jaké jsou skutečné šance na přestup?

Mbappého je k pařížskému klubu vázán do roku 2022 a je šance na to, že by ho Liverpool přivedl už toto léto, jsou prý velmi malé. Na druhou stranu, mladičký francouzský reprezentant v Parku princů zatím stále neprodloužil žádný kontrakt a je velmi pravděpodobné, že ho ani neprodlouží. Příští rok by tím pádem byl volným hráčem a do Liverpoolu by mohl zamířit zadarmo. PSG by přitom bylo nuceno hledat si náhradu a právě Salah (případně i Mane) by byl po ruce.

Na druhou stranu, Mbappé se netají sympatiemi k Realu Madrid a jako volný hráč tedy může zamířit také do Španělska. Někteří odborníci to ostatně považují za nejpravděpodobnější variantu. V současné chvíli je proto jisté snad jenom to, že Mbappé přijme další životní výzvu a ve Francii skončí.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Neymar si po prohře ve finále Copa America vyrazil do kadeřnictví, kde si nechal udělat dlouhé světlé dredy. Výslednou fotografii pak uveřejnil na svém...

Fotbal

Jak jsme vás informovali v přechozím článku, Sergio Ramos se svým kamarádům svěřil, že by po hořkém konci v Realu Madrid rád vyslyšel nabídku...

Fotbal

Sergio Ramos byl „odejit“ z Realu Madrid, když mu jeho zaměstnavatel po šestnácti letech nepřetržitého působení odmítl prodloužit smlouvu. Hned jak tato skutečnost vyšla...

Fotbal

Šokující víkendová porážka na domácí půdě a tragická forma z posledních zápasů stále Barcelonu naději na zisk titulu z domácí soutěže. Co však může...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama