Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Nejlepším africkým fotbalistou se stal Sadio Mané, už podruhé za sebou

Senegalský útočník Sadio Mané byl vyhlášený nejlepším africkým fotbalistou za sezonu 2021/22. 

sadio-mané
Sadio Mané předčil Muhammeda Salaha a stal se nejlepším africkým fotbalistou. / Zdroj: TM

Sadio Mané byl nejlepším africkým útočníkem vyhlášený už v roce 2019, následující dva roky se toto ocenění nepředávalo kvůli pandemii koronaviru.

Sadio Mané uspěl ve velice silné konkurenci, za svými zády nechal egyptskou hvězdu Muhammada Salaha (útočník – Liverpool) či další senegalskou hvězdu Edouarda Mendyho (brankář – Chelsea).

Manému pomohl reprezentační dres

Anketa o nejlepšího afrického útočníka se nově vyhlašovala za uplynulou sezonu, nikoliv za kalendářní rok.

Ceny za nejlepšího fotbalistu byly předány na galavečeru v Rabatu.

Manému k vítězství nejspíše pomohlo reprezentační tažení. Hvězdný útočník Liverpoolu dovedl svůj tým k vůbec první výhře na africkém Poháru národů i k postupu na MS v Kataru.

 

Číst
Fotbalový útočník Turay nemohl na svatbu kvůli svému angažmá
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Liverpool se na přestupovém trhu zatím moc nečiní. Na rozdíl od svých úhlavních rivalů z Manchesteru City a Manchesteru United, kde se připravují rekordní příchody...

Reklama
Reklama

Nové

Tenis

Serena Williamsová se po 14 měsících trápení konečně dopracovala výhry, místo dalšího útoku ne mety nejvyšší však naznačila možný konec.

Hokej

Jaromír Jágr je aktivní v různých internetových diskuzích. Nedávno reagoval na smělý příspěvek jednoho z draftovaných hráčů a nyní si "došlápl" na fanouška s...

Fotbal

Fotbalový útočník Mohamed Buya Turay se nedostavil na svou svatbu. Musel plnit povinnosti spojené s jeho angažmá v Malmö.

Basket

Pětiletá basketbalová nadvláda Tomáše Satoranského končí. Basketbalistou roku se stal Jan Veselý.

Hokej

Alexandr Salák strhl poprask na sociálních sítích kvůli způsobu, jakým léčí své problémy se zády. K problému přizval šamana.

Fotbal

Lionel Messi v poslední době nepodává takové výkony, na něž jsme byli zvyklí za dob, kdy hájil dres Barcelony, přesto se mu však povedl...

Reklama