Mikel Arteta – 8,3 milionů liber ročně
Není to tak dávno, co trenér londýnského Arsenalu podepsal novou smlouvu. V té ještě stávající si Španěl přišel na hezkých 8,3 milionů liber ročně. Arsenal se pod Artetovým vedením opět drápe nahoru a v letošní sezoně s největší pravděpodobností skončí do čtvrtého místa, čímž si pro příští rok zajistí účast v Lize mistrů. Lepší umístění Arsenal zaznamenal naposledy před šesti lety, když skončil druhý za překvapivým vítězem z Leicesteru. Artetovy v jeho působení u Arsenalu jistě pomohla znalost prostředí. Jako hráč tam totiž strávil závěrečné období své kariéry od roku 2011 do roku 2016. Následující tři roky pak čerpal zkušenosti na postu asistenta trenéra u konkurenčního Manchesteru City, než se v roce 2019 stal oficiálním manažerem Arsenalu.
Brendan Rodgers – 10 milionů liber ročně
V elitní společnosti trenérských boháčů je také kouč zmiňovaného Leicesteru. Ten nedokázal navázat na úspěšnou sezonu 2015/16, kdy získal mistrovský titul a od té doby je jeho nejlepším umístěním páté místo. V letošním ročníku však ani tohoto umístění ,,lišky“ nedosáhnou. Sezonou se Leicester protrápil a skončí v dolní polovině tabulky. Samotný Rodgers započal své působení u Leicesteru v roce 2019. Tehdy už měl za sebou štace například ve skotském Celticu či Liverpoolu. Úspěchy však spolu s ním do Leicesteru nepřišli a je to pravděpodobně jediný kouč v elitní pětce nejlépe placeným manažerů, který se může obávat o svůj post.
Antonio Conte – 15 milionů liber ročně
Italský kouč strávil drtivou většinu své manažerské kariéry ve své domovině. V Itálii postupně vystřídal Arezzo, Bari, Atalantu, Sienu či Juventus. Do anglické Premier League poprvé nakoukl v roce 2016, když se ujal londýnské Chelsea. Jeho působení u Blues však nemělo příliš dlouhého trvání a o dva roky později již Conte opět trénoval italský celek, tentokrát Inter. Do nejlepší ligy světa se však Ital vrátil na konci loňského roku, když podepsal smlouvu na osmnáct měsíců s Tottenhamem, který se ocitnul v krizi. Klub, který tradičně patřil mezi širší špičku v Anglii, skončil v loňském roce až na sedmém místě, což znamenalo pouze Evropskou Konferenční Ligu pro letošní rok. Příchod Conteho Tottenhamu rozhodně prospěl, chvilku před závěrem letošní sezony jsou Spurs na pátém místě a pořád mají naději zaútočit i na čtvrtou příčku, zaručující Champions League.
Jürgen Kloop – 16 milionů liber ročně
Asi nejpopulárnější manažer v celé Anglii. Německý stratég Jürgen Kloop působí v Liverpoolu již od roku 2015. Jeho angažmá v Premier League předcházelo úspěšné působení v Borussii Dortmund, kde Kloop strávil dlouhých sedm let. Po příchodu do Liverpoolu se celek okamžitě zvedl a pod taktovkou Němce slavil několik cenných titulů, jak na domácí půdě tak na evropském kolbišti. Ačkoli nyní Liverpool ztrácí na čelo domácí soutěže, stále je zde možnost, že by tým vedený Jürgenem Kloopem mohl v letošním roce získat naprosto unikátní quadraple, tedy trofej ze čtyř soutěží v jediném roce.
Pep Guardiola – 19 milionů liber ročně
Nejlépe placeným koučem v Premier League je suverénně španělský mág Pep Guardiola. Pod jeho vedením se z Manchesteru City stal jeden z nejlepších klubů na světě, byť na úspěch z nejprestižnější Ligy mistrů stále čeká. Svou trenérskou kariéru spojil Španěl zatím pouze se třemi týmy. Tím prvním byla Barcelona, kde Guardiola působil mezi lety 2008-2012 a získal s ní několik trofejí. Další, ač méně úspěšné, angažmá si připsal v německém Bayernu, kde strávil tři roky. Od roku 2016 je však už koučem Manchesteru City, který je pravidelně největším favoritem prakticky každé soutěže, do které zasáhne. Ani do budoucna to navíc nevypadá, že by se na tom mělo něco změnit.
