Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Přestup léta se nekoná. Mbappé zůstává v PSG

Je to jen pár dnů, co vedení Manchesteru City uvedlo, že do jejich řad vstoupí během letní pauzy Erling Haaland, který byl v posledním roce hojně spojován s přestupem do Realu Madrid. Nyní španělský gigant přišel o dalšího hráče, s nímž se spojovala jeho budoucnost. Francouzský kanonýr Kylian Mbappé po dlouhých spekulacích nakonec zůstává v PSG, kde podepsal lukrativní smlouvu na tři roky.

Kylian Mbappé zůstáva v PSG. S vedením se dohodl na podmínkách smlouvy až do roku 2025. Mluví se o podpisovém bonusu v hodnotě 300 milionů eur. Zdroj: news.sky.com
Kylian Mbappé zůstáva v PSG. S vedením se dohodl na podmínkách smlouvy až do roku 2025. Mluví se o podpisovém bonusu v hodnotě 300 milionů eur. Zdroj: news.sky.com

Mbappého otálení s podpisem

Kylian Mbappé vyrostl v PSG v jednoho z nejlepších útočníků současnosti. Není tedy divu, že jej vedení pařížského celku chtělo mít pod smlouvou již dávno před koncem letošního ročníku, ve kterém mu kontrakt končil. To se však stále nedařilo. PSG děsilo, že by mohl momentálně, dle serveru transfermarkt, nejdražší fotbalista na světě opustit klub zadarmo a navíc zamířit k jednomu z největších konkurentů v boji o prestižní pohár z Ligy mistrů. Vše tomu až dosud nasvědčovalo, Mbappé odmítl několik nabídek francouzského celku a před pár dny se dokonce vydal do Španělska, aby se tam setkal se zástupci Realu.

Některá média si v předchozích týdnech dokonce ani nebrala servítky a titulovala Francouze jako od příští sezony stoprocentně hráče Realu Madrid. To se však nestane. Po dlouhém otálení Mbappé podepsal prodloužení smlouvy se svým současným klubem. Ještě před tím o svém rozhodnutí údajně informoval šéfa madridského klubu, který to měl v pátek oznámit i hráčům v kabině. O Mbappého setrvání v PSG pak pařížský celek s velkou slávou informoval na klubovém webu a sociálních sítích v sobotu večer. Velkou radost neskrýval ani majitel francouzského velkoklubu.

„Je to výjimečný okamžik v historii našeho klubu. Můžeme tak pokračovat v našem fantastickém dobrodružství, chystáme se psát ty nejkrásnější stránky naší klubové historie,“ vyjádřil se majitel PSG Al-Khelaifi pro klubový web.

„Jsem také šťastný, že se mohu nadále rozvíjet ve Francii, tedy zemi, kde jsem se narodil a vyrostl. Děkuji klubu za pochopení, důvěru a trpělivost,“ nechal se slyšet Kylian Mbappé po prodloužení smlouvy v PSG.

Detaily nové smlouvy

Zajímavosti a detaily z nové smlouvy ještě nejsou oficiálně potvrzeny, hned několik zdrojů se však na základních obrysech shoduje. Tím prvním byl měl být podpisový bonus, který má dosahovat výše až 300 milionů eur, tedy nejvyšší podpisový bonus v historii fotbalu. Mbappého roční gáže by se pak měla pohybovat mezi 60 až 100 miliony eur. Samozřejmě i zde se jedná o rekord a francouzský útočník bude od příští sezony nejlépe placeným hráčem na světě. V Realu Madrid by údajně dostával ,,jen“ 30 milionů eur ročně.

Číst
Švýcarský reprezentant Granit Xhaka je podezřelý ze sázkového podvodu

Velmi zajímavé jsou však i další detaily, které se mají v Mbappého nové smlouvě nacházet. Jednou ze zajímavostí může být například to, že sám hráč bude mít pravomoce při rozhodování o tom, kdo bude klub trénovat a kdo bude sportovním manažerem. Navíc má mít právo mluvit do toho, koho klub přivedu z přestupového trhu či jaký hráč může z PSG odejít. Francouz měl navíc dostat nabídku i na to, aby se stal spolumajitel pařížského sportovního projektu. Pokud se všechny tyto spekulace potvrdí, jedná se bezesporu o nejlepší a dost možná i nejkontroverznější smlouvu, kterou do této doby nějaký fotbalista obdržel.

Hlasy odporu z fotbalového světa

Není divu, že fotbalový svět na Mbappého nový kontrakt reaguje. A nedá se zrovna říci, že v dobrém. Nejostřejší kritika zní samozřejmě ze Španělska, kde měl Mbappé od příštího roku hrát. LaLiga totiž vlivem Mbappého příchodu počítala se svou expanzí a zvýšením zájmu o španělskou soutěž. Nyní tvrdě kritizuje jeho kontrakt především z pohledu pokřivení finančního trhu ve světě fotbalu a narušení ekonomické stability. S mnohým z toho lze souhlasit, jelikož takové peníze, které do Mbappého francouzský klub investoval, si nemůže dovolit vynaložit prakticky žádný jiný klub kromě Manchesteru City. LaLiga navíc již jednou dopomohla k tomu, aby na PSG byly uvaleny sankce za nedodržování finančního fair play a i nyní se chystá k rázným krokům.

„Státem vlastněné kluby nerespektují a nechtějí respektovat pravidla fotbalu. Pravidla, která jsou klíčová pro ochranu a udržení stovek tisíc pracovních míst. Chování, jakým se prezentuje Al-Khelaifi, prezident PSG a člen výkonného výboru UEFA a prezident ECA, ohrožuje evropský fotbal jako Superliga,“ cituje server Goal prohlášení LaLigy.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Fotbal

Real Madrid si vyhlédl novou posilu. Přestup Aurélie Tchouaméniho ho vyjde na 100 milionů eur, tedy na 2,47 miliardy korun.

Fotbal

Hvězdný útočník Kylian Mbappé prodloužil s PSG smlouvu o další tři roky a to i navzdory faktu, že z klubu chtěl přes léto přestoupit...

Fotbal

Je to jen pár dnů, co bylo oficiálně oznámeno, že norský kanonýr Erling Haaland se od července stane hráčem Manchesteru City. Kromě anglického celku...

Fotbal

Karim Benzema se v prvním semifinálovém zápase Ligy mistrů blýsknul chladnokrevnou penaltou, která dala vzpomenout na Panenkův dloubáček.

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Cyklistika

Největší svátek cyklistiky a zároveň každoročně jedna z nejsledovanějších událostí sportovního světa se blíží. Tour de France začíná již za necelý týden, tentokrát netradičně...

Cyklistika

Závody horských kol v Jihlavě skončily smrtí jednoho z jezdců. Informoval o tom oficiální web závodu.

Motosport

Španělské hlavní město Madrid vyjádřilo zájem o pořádání závodů Formule 1. A to i přestože ve Španělsku se již jeden závod Formule 1 jezdí.

Reklama