Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Karel Vejmelka přestupuje z Komety do Arizony!

Brněnská Kometa přišla o svou gólmanskou jedničku, jímž byl Karel Vejmelka. Ten se totiž ve svých 24 letech rozhodl podepsat roční smlouvu s týmem Arizona Coyotes! Může se tak zapsat nejen jako další z Čechů v NHL ale také jako další odchovanec Komety, který se do nejlepší hokejové ligy na světě dostal.

Karel Vejmela přestupuje z Komety do Arizony!
Karel Vejmelka | zdroj: hc-kometa.cz

Roční kontrakt

Ačkoli Vejmelku v rámci draftu získali Predátoři z Nashvilu, nakonec se brankářská jednička Komety upsala na jednu sezonu Arizoně Coyotes. Šlo o to, že v rámci NHL se jednalo o volného hráče. Podle generálního manažera Arizony je Karel nadějný mladý golmán, který by ještě mohl ukázat, co v něm reálně je.

Karel Vejmelka

První šanci prosadit se v dospělém hokeji dostal v Pardubicích. Dva extraligové tituly ale získal v Brně, kde měl ještě planou smlouvu. Další sezonu v brněnském dresu ale zatím nepřidá. V rámci extraligy ledního hokeje odchytal Karel Vejmelka hned 177 utkání s úspěšností nad 91 %. Prakticky to znamená okolo 2,5 gólů na zápas.

Karel Vejmela přestupuje z Komety do Arizony!

Karel Vejmelka v dresu Komety | zdroj: hokej.cz

Podle Vejmelky probíhala jednáno s Arizonou už v průběhu sezony. Dle jeho slov nebylo vůbec snadné se rozhodnout, protože byl v Kometě velmi spokojený. Na druhou stranu se díky této nabídce může mnohem více přiblížit svému snu, nastoupit jednou v NHL.

Nebyl zájem jen v USA

Samozřejmě, že vzhledem k věku a zkušenostem Vejmelky o něj nebyl zájem pouze ve Spojených Státech. Jiná nabídka ale pro gólmana Komety neměla smysl. Proto se rozhodl plácnout si právě s Arizonou, kde má v rámci dvoucestné smlouvy i nějakou tu šanci nastoupit ke svému vůbec prvnímu utkání v NHL.

Vedle Vejmelky můžeme v sezoně NHL sledovat dobře hrajícího Martina Nečase, který do NHL odešel taktéž z Brna. Do zápasu již naskočil také Radim Zohorna v dresu Penguins. Vejmelka tak možná po čase stane proti svým bývalým spoluhráčům z Komety.

Číst
Novým trenérem Vegas Golden Knights je Bruce Cassidy
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také

Hokej

Dnešním dnem máme za sebou poslední zápasy předkola extraligy ledního hokeje. Které týmy nakonec postoupil a jak jsou sestavené čtvrtfinálové dvojice? Na to se...

Hokej

V současné době máme za sebou téměř polovinu NHL. Je proto nejvyšší čas se podívat na to, jak se daří českým hráčům v rámci...

Hokej

Máme za sebou další týden nejlepší hokejové ligy světa. Co zajímavého se událo v uplynulém týdnu a jak vypadají průběžné výsledky v rámci divizí?...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Fotbalovému záložníkovi Manchesteru United Bruno Fernandesovi došlo trpělivost se spoluhráči Fredem a Alexem Tellesem. Když natáčeli video pro marketingovou agenturu, ostře na ně vyjel.

Fotbal

Sázková společnost Tipsport projevila zájem o převzetí sponzorství nejvyšší české fotbalové ligy a druhé nejvyšší české fotbalové ligy.

Fotbal

Po svém návratu z Juventusu strávil zatím Ronaldo v dresu Manchesteru United pouhý jeden rok a už se čile spekuluje o tom, že opět...

Fotbal

Bývalý hráč Realu Madrid Gareth Bale je údajně před podpisem smlouvy s americkým fotbalovým klubem Los Angeles FC.

Fotbal

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin převlékl dres a místo bruslí nazul kopačky.

Fotbal

Byť smlouva současného titulárního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuny vyprší až za dva roky, v současné chvíli se již údajně vyjednává o novém...

Reklama