Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Karel Vejmelka přestupuje z Komety do Arizony!

Brněnská Kometa přišla o svou gólmanskou jedničku, jímž byl Karel Vejmelka. Ten se totiž ve svých 24 letech rozhodl podepsat roční smlouvu s týmem Arizona Coyotes! Může se tak zapsat nejen jako další z Čechů v NHL ale také jako další odchovanec Komety, který se do nejlepší hokejové ligy na světě dostal.

Karel Vejmela přestupuje z Komety do Arizony!
Karel Vejmelka | zdroj: hc-kometa.cz

Roční kontrakt

Ačkoli Vejmelku v rámci draftu získali Predátoři z Nashvilu, nakonec se brankářská jednička Komety upsala na jednu sezonu Arizoně Coyotes. Šlo o to, že v rámci NHL se jednalo o volného hráče. Podle generálního manažera Arizony je Karel nadějný mladý golmán, který by ještě mohl ukázat, co v něm reálně je.

Karel Vejmelka

První šanci prosadit se v dospělém hokeji dostal v Pardubicích. Dva extraligové tituly ale získal v Brně, kde měl ještě planou smlouvu. Další sezonu v brněnském dresu ale zatím nepřidá. V rámci extraligy ledního hokeje odchytal Karel Vejmelka hned 177 utkání s úspěšností nad 91 %. Prakticky to znamená okolo 2,5 gólů na zápas.

Karel Vejmela přestupuje z Komety do Arizony!

Karel Vejmelka v dresu Komety | zdroj: hokej.cz

Podle Vejmelky probíhala jednáno s Arizonou už v průběhu sezony. Dle jeho slov nebylo vůbec snadné se rozhodnout, protože byl v Kometě velmi spokojený. Na druhou stranu se díky této nabídce může mnohem více přiblížit svému snu, nastoupit jednou v NHL.

Nebyl zájem jen v USA

Samozřejmě, že vzhledem k věku a zkušenostem Vejmelky o něj nebyl zájem pouze ve Spojených Státech. Jiná nabídka ale pro gólmana Komety neměla smysl. Proto se rozhodl plácnout si právě s Arizonou, kde má v rámci dvoucestné smlouvy i nějakou tu šanci nastoupit ke svému vůbec prvnímu utkání v NHL.

Vedle Vejmelky můžeme v sezoně NHL sledovat dobře hrajícího Martina Nečase, který do NHL odešel taktéž z Brna. Do zápasu již naskočil také Radim Zohorna v dresu Penguins. Vejmelka tak možná po čase stane proti svým bývalým spoluhráčům z Komety.

  Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král byl agentem StB!
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Dnešním dnem máme za sebou poslední zápasy předkola extraligy ledního hokeje. Které týmy nakonec postoupil a jak jsou sestavené čtvrtfinálové dvojice? Na to se...

Hokej

V současné době máme za sebou téměř polovinu NHL. Je proto nejvyšší čas se podívat na to, jak se daří českým hráčům v rámci...

Hokej

Máme za sebou další týden nejlepší hokejové ligy světa. Co zajímavého se událo v uplynulém týdnu a jak vypadají průběžné výsledky v rámci divizí?...

Reklama
Reklama

Nové

Fotbal

Mario Balotelli se pomstil trenérovi, který o něm ještě v době, kdy hrál za Manchester City uvedl, že je "bez mozku".

Fotbal

Matka Cristiana Ronalda potvrdila, že její vnuk Cristiano Jr. je lepším fotbalistou než byl jeho otec v podobném věku. 

Hokej

Hokejista kladenských Rytířů Tomáš Plekanec a bývalá tenistka Lucie Šafářová si po několikaletém vztahu konečně řekli své ano. Život na hromádce je už evidentně...

Hokej

Český deník Sport přišel s informací, že šéf českého hokeje Tomáš Král byl agentem StB a donášel na své nadřízené kolegy.

Olympiáda

Olympijská šampionka Wilsonová se nakazila Covid-19 a skončila v nemocnici i přestože proti nemoci byla plně očkovaná. 

Fotbal

Romeo Beckham si odbyl svůj profesionální debut, přičemž nastoupil na pravém křídle, stejně jako jeho známý otec David Beckham.

Reklama