Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

Budou Češi na EURO nejhůře oblečení? Představujeme kontroverzní dresy dalších reprezentací + nejhorší dresy v historii fotbalu!

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, nejsme jediní, kdo kvůli rozmarům pověřených osob na sportovních svazech musí trpět. V tomto článku se podíváme na další kontroverzní dresy určené pro EURO 2020 (respektive 2021) a přidáme rychlý vhled do nejhorších dresů v historii sportu.

dresy-ceske-reprezentace
Dresy české reprezentace nebudou jediným kontroverzním outfitem na připravovaném EURO 2020. / Zdroj: Česká reprezentace

Reprezentační dresy (nejen ty fotbalové) jsou v posledních letech velkým tématem. V České republice jsme kvůli reprezentačním dresům zažili v krátké době po sobě hned dvě kontroverze. Nejprve se jednalo o představení zmodernizované verze lva na hrudi našich hokejistů, posléze potom o trávově zelené dresy pro EURO 2020. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, nejsme jediní, kdo kvůli rozmarům pověřených osob na sportovních svazech musí trpět. V tomto článku se podíváme na další kontroverzní dresy určené pro EURO 2020 (respektive 2021) a přidáme rychlý vhled do nejhorších dresů v historii sportu.

Venkovní dresy České reprezentace pro EURO 2020 (2021)

Po inovaci lva, který teď na hrudi českých hokejistů vypadá jako logo nejmenované severské automobilky, je tohle další „bonbónek“. Ve venkovních zápasech připravovaného šampionátu se naši fotbalisté budou prohánět ve žluto-zelenkavých oufitech, tatam jsou národní barvy, jako by čeští fotbalisté nevěděli, kam vlastně patří.

Netradiční řešení a výrazné barvy se nelíbily mnoha českým sportovním osobnostem, dresy zkritizoval například Radek Štěpánek nebo Tomáš Berdych. Uvidíme, zdali čeští fotbalisté na hřišti budou alespoň z poloviny tak výrazní, jako budou jejich dresy…

cesko-venkovni-dres

Čtěte také: EURO 2020 (2021) – vše co víme o odloženém šampionátu

Trávově zelené dresy Italů

Jak už bylo zmíněno na začátku článku, v předeslané mizérii naštěstí nejsme sami. Ve výrazných změnách a opomenutí národní identity se zhlédla také Itálie, jejíž reprezentační výběr si v červnu do kufru zabalí dresy trávově zelené barvy. Netřeba dodávat, že ani Italové z téhle novinky nebyli nadšeni.

italie-venkovni-dres

Švýcarsko půjde do růžové

Třešničku na dortu téhle módní mizérii nasadilo Švýcarsko. Reprezentaci helvétského kříže při venkovních zápasech sice bude na hrudi hřát červeno-bílá reprezentační vlajka, to je ovšem co do podobnosti se švýcarskou identitou a tradicemi celé. Dres bude bílý, ovšem s růžovo-zeleno-hnědými cik-cak pruhy. A ano, i ve Švýcarsku měli kvůli dresům malé pozdvižení.

svycarsko-venkovni-dres

Vždycky může být hůř

Pokud jste po shlédnutí reprezentačních dresů pro EURO 2020 nabyli dojmu, že už nemůže být hůř, jste na omylu. Historie nás mnohokrát přesvědčila o tom, že fantazie módních designerů je bezbřehá a že kontrolní aparát tomuto kreativnímu přetlaku často vyjde vstříc. Přikládám několik fotografií, které moje tvrzení nejlépe doloží.

Reklama. Posunutím pokračujte.
  Wayne Rooney podal žalobu na ženy, které se s ním polonahé fotily po jednom z flámů
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Olympiáda

Česká tenistka Markéta Vondroušová slaví senzační hru. V osmifinále porazila domácí hráčku Naomi Osakovou. 

Fotbal

Wayne Rooney opět rozčeřil vody anglického veřejného života, tentokrát však trošku jiným způsobem, než jsme zvyklí. 

Olympiáda

Česká republika se dočkala na olympijských hrách první medaile! Obstaral ji Lukáš Rohan v rámci kanoistiky. Jak si vedou další Češi v Tokiu?

Reklama