Connect with us

Ahoj, co hledáte?

EURO

5 střídání na Euru! UEFA mění pravidla

Na letošním EURU budou týmy moci střídat v jednom utkání až pětkrát. V průběhu uplynulého týdne o tom rozhodl výkonný výbor UEFA. Nové pravidlo se bude vztahovat také na závěrečné zápasy Ligy Národů.

5 střídání na Euru! UEFA mění pravidla
5 střídání na Euru! UEFA mění pravidla (irishtimes.com)

„Protože tyto důvody nadále setrvávají a pravidlo platí i v probíhající kvalifikaci mistrovství světa, která skončí v březnu 2022, rozhodli jsme se ho prodloužit až do Eura a bojů o titul a udržení v Lize národů,“ uvedla UEFA v prohlášení.

Pravidlo umožňující týmu pět střídání v jednom utkání je už nyní platné pro kluby v evropských pohárech a také pro reprezentace v kvalifikace o mistrovství světa 2022. UEFA to trenérům umožnila kvůli velmi nabitému programu vinou koronavirové pandemie.

Čtěte také: EURO 2020 (2021) – vše co víme o odloženém šampionátu

Unie evropských fotbalových asociacích dále potvrdila, že fanoušci se budou moci bez omezení vrátit zpět na stadiony při mistrovství Evropy. Nejdříve se počítalo s 30 % z kapacity stadion, nynější stanovisko je ovšem jiné. O počtu diváku na tribunách při EURU budou nově rozhodovat úřady v dané zemi s ohledem na pandemickou situaci.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

EURO

Šampionát EURO 2020 zná svého vítěze. Stala se jím Itálie, která byla považována za outsidera.

EURO

Prezident UEFA Alexander Čeferin v rozhovoru pro televizi BBC uvedl, že formát EURO 2020 nebyl spravedlivý a už ho nehodlá znovu podporovat.

EURO

Zatímco většina lidí se v sobotu chystá na zaslouženou dovolenou, naši fotbalisté se připravují na další z klíčových zápasů EURO. A tentokrát před sebou mají ještě...

EURO

Česko v osmifinále EURO 2020 narazí na Nizozemsko, realizační tým, fanoušci, fotbaloví odborníci i samotní hráči jsou přitom plni optimizmu. Na Nizozemsko prý historicky...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama