Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Hokej

Hit za všechny prachy! Vránův parťák přijde o 7 milionů kvůli drsnému faulu!

Šestadvacetiletý útočník Washingtonu Tom Wilson dostal od disciplinární komise NHL trest za nebezpečný hit na bostonského Brandona Carla! Byl mu udělen sedmizápasový distanc, díky němuž přijde o téměř 7 milionů korun!

Útočník Capitals je známý tvrďák, vždyť za poslední tři roky se dopustil 5 vážných prohřešků. Na začátku října 2018 předvedl nebezpečný úder do oblasti hlavy centra St. Louis Blues Oskara Sundqvista. Za tento zákrok si musel od hokeje odpočinout na 20 zápasů. O měsíc později byl jeho trest snížen na 14 utkání.

100 kilogramů vážící forvard udeřil obránce Medvědů Carla koncem první třetiny loktem do oblasti hlavy a krku. I přestože bostonský obránce byl zjevně otřesen a musel od zápasu odsoupit kvůlu zranění v horní části těla, sudí Wilsona nevyloučili. Brandon Carlo byl nakonec do druhého dne hospitalizován v nemocnici.

„To, co odděluje tento hit od ostatních, je přímý a významný kontakt s tváří a hlavou bezbranného hráče, který způsobí prudký náraz do plexiskla,“ uvedlo displinární oddělení NHL. Výši trestu výrazně ovlivnila hráčova minulost. Jedná se recidivistu, který zneužívá situací, kdy je soupeř v bezbranné pozici.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Hokej

Švédsko, které v posledních letech MS v hokeji hned několikrát vyhrálo, a které do tohoto šampionátu vstupovalo jako jeden z hlavních favoritů na zisk zlatých medailí, volá...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama