Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem!

V pondělí ráno byl v Katalánsku zadržen bývalý prezident fotbalové Barcelony Josep Maria Bartomeu. Byl zatčen kvůli nenávistné on-line kampani, kterou vedl proti vlastním hráčům.

Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem!
Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem! (zdroj: isport.cz)

Katalánská policie zadržela Bartomeua z důvodného podezření. Měl vést on-line kampaň proti vlastním hráčům a trenérům. Bartomeu měl zneužívat klub k placení soukromé agentury specializující se na sociální sítě. Ta měla údajně psát nenávistné články proti hvězdám a hráčů, kteří jsou v opozici ne zrovna oblíbeného prezidenta Bartomeua, v zájmu ochrany jeho reputace. Osmapadesátiletý funkcionář zastával post prezidenta slavného klubu od roku 2014 do loňského října, kdy pod obrovským tlakem rezignoval.

Kampaň byla především mířena na největší hvězdy. Pod palbou kritiky byl Leo Messi, dnes již bývalý záložník a legenda Xavi, trenér Manchesteru City Guardiola nebo Španěl Piqué. Firma I3Ventures toto uskutěčňovala po dobu tří let. Výraznou publicitu si získala aféra okolo odchodu největší hvězdy Messiho, který byl nespokojen s vedením klubu a výsledky v posledním ročníku.

Cílená kampaň měla stát asi 1 milion eur (cca. 25 milionů korun). Policie spolupráci Barcelony a firmy I3ventures sledovala již delší dobu, protože klub internetové společnosti zaplatil zhruba šestinásobek standardní ceny, oficiálně ji totiž najal jen na monitoring sociálních sítí.

Josep Maria Bartomeu byl tedy v pondělí ráno zatčen ve svém domě, stejně jako jeho poradce Jaume Masferrer. Přímo na Camp Nou si policejní složky došly pro generálního ředitele Oscara Graua a člena správní rady Romana Gomeze Pontiho. Za razií policie nastojí pouze několikaměsíční sledování ale také stížnosti přímo od pracovníků klubu. „FC Barcelona nabízí plnou spolupráci s policií a příslušnými úřady ve snaze vyjasnit fakta týkající se vyšetřování,“ oznámil klub.

Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Jako jediný český zástupce se fotbalová Slavia probojoval do jarní části evropských pohárů. Po kontroverzním druhém utkání na půdě skotského Rangers postoupila do čtvrtfinále,...

Hokej

Boston získal do svého týmu velmi zvučnou posilu! Z Buffala k Bruins míří útočník Taylor Hall. O něj mělo zájem hned několik klubů NHL,...

Basket

Koncept supertýmu, který má ve své sestavě dva až tři špičkové hráče, je, zdá se, přežitek. V NBA se zformoval tým, který má ve...

Reklama