Connect with us

Ahoj, co hledáte?

Fotbal

Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem!

V pondělí ráno byl v Katalánsku zadržen bývalý prezident fotbalové Barcelony Josep Maria Bartomeu. Byl zatčen kvůli nenávistné on-line kampani, kterou vedl proti vlastním hráčům.

Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem!
Bývalý prezident Barcelony Bartomeu zatčen! Vedl kampaň proti vlastním lidem! (zdroj: isport.cz)

Katalánská policie zadržela Bartomeua z důvodného podezření. Měl vést on-line kampaň proti vlastním hráčům a trenérům. Bartomeu měl zneužívat klub k placení soukromé agentury specializující se na sociální sítě. Ta měla údajně psát nenávistné články proti hvězdám a hráčů, kteří jsou v opozici ne zrovna oblíbeného prezidenta Bartomeua, v zájmu ochrany jeho reputace. Osmapadesátiletý funkcionář zastával post prezidenta slavného klubu od roku 2014 do loňského října, kdy pod obrovským tlakem rezignoval.

Kampaň byla především mířena na největší hvězdy. Pod palbou kritiky byl Leo Messi, dnes již bývalý záložník a legenda Xavi, trenér Manchesteru City Guardiola nebo Španěl Piqué. Firma I3Ventures toto uskutěčňovala po dobu tří let. Výraznou publicitu si získala aféra okolo odchodu největší hvězdy Messiho, který byl nespokojen s vedením klubu a výsledky v posledním ročníku.

Cílená kampaň měla stát asi 1 milion eur (cca. 25 milionů korun). Policie spolupráci Barcelony a firmy I3ventures sledovala již delší dobu, protože klub internetové společnosti zaplatil zhruba šestinásobek standardní ceny, oficiálně ji totiž najal jen na monitoring sociálních sítí.

Josep Maria Bartomeu byl tedy v pondělí ráno zatčen ve svém domě, stejně jako jeho poradce Jaume Masferrer. Přímo na Camp Nou si policejní složky došly pro generálního ředitele Oscara Graua a člena správní rady Romana Gomeze Pontiho. Za razií policie nastojí pouze několikaměsíční sledování ale také stížnosti přímo od pracovníků klubu. „FC Barcelona nabízí plnou spolupráci s policií a příslušnými úřady ve snaze vyjasnit fakta týkající se vyšetřování,“ oznámil klub.

  Gól roku? Schickova střela z poloviny hřiště se nedostala ani mezi první tři
Do komentářů

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čtěte také

Fotbal

Argentinskému útočníkovi Lionelovi Messimu před pár dny vypršel kontrakt v Barceloně a stal se volným hráčem. Teoreticky by tak mohl podepsat smlouvu s jakýmkoliv...

Fotbal

Je všeobecně známo, že Messimu v Barceloně vypršela smlouva. Jeden z nejdražších útočníků světa se tak stal volným hráčem a nyní se řeší jeho budoucnost. Messi...

Fotbal

Šokující víkendová porážka na domácí půdě a tragická forma z posledních zápasů stále Barcelonu naději na zisk titulu z domácí soutěže. Co však může...

Fotbal

Je to již několik týdnů, co dvanáct předních evropských klubů oznámilo vznik nové Superligy. Prakticky tentýž časový úsek je to také od toho, kdy...

Reklama
Reklama

Nové

Motosport

Velká cena Maďarska přinesla dosud nevídanou podívanou. Po karambolu na startu a špatném rozhodnutí Lewise Hamiltona vyhrál Esteban Ocon s vozem Alpine.

Olympiáda

Australské kanoistické hvězdě Jessice Foxové pomohl k výhře zlaté medaile velice netradiční prvek. Jednalo se o pánskou ochranu.

Fotbal

Anglický fotbalista Jack Grealish usiluje o přestup do Manchesteru City, fanoušci ovšem odhalili, že tento klub nenávidí.

EURO

Gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na EURO 2020 v anketě UEFA o gól roku nestačil ani na první tři místa. 

Cyklistika

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu během závodu hecoval svého svěřence. Jeho slova však byla značně netradiční a navíc ho při tom zachytily kamery.

Olympiáda

Judistický turnaj na Olympijských hrách 2021 přinesl skandál. Rumunský trenér Cluaudia Pusy před zápasem přistoupil ke své svěřenkyni Martyně Trajdosové, vzal ji za klopy...

Reklama